Saç Bakımı

Saçlarımıza bakım yapalım

Merhaba, sevgili Kadinlive.com-lular, bu seferki yazımız saçlar hakkında olacak. İlk olarak saçların sağlığından bahsetmek istiyorum. Saç organizmanın de sağlığından haber verir. Metabolizma sorunsuz ve güzel bir şekilde işleyen organizmada saç da sağlıklı olur. Buna ulaşmak için ise ilk olarak sağlıklı beslenmek gerekir.

Yağlı saçlar her hanımın baş belasıdır. Bununla mücadele etmek için salonlara gitmek vaktinizi alabilir. Her kadın kendisine bakım etmeyi bilmelidir. Yağlı saçlar için en iyi maske hint yağı ile soğan suyunun karışımıdır. Hint yağı eczanelerde satılıyor. Hepsinden 2 kaşık olmak üzere her ikisinden ekleyip iyice karıştırın. Saçınızı yıkamadan önce bu karışımı saçınızın dibine çekin. Başınızı sellofan ve havluyla örtüp yarım saat bekleyin.

yagi-21

Hint yağı içeriğindeki maddeler sayesinde saçın her telini görünmez bir tabaka ile kaplar. Bu özel tabaka saçın özüne besleyici maddeler vererek saçtaki nem dengesini korur. Yıpranmış saçları onarır ve sonuçta saçlar önceki sağlığına kavuşuyor. Şunu da belirteyim ki, hint yağı sadece saça, hem de kafa derisine de olumlu etkiliyor. O, ciltteki epitellere nüfuz eder ve hücrelerdeki metabolizmayı geliştirir. Kafa derisinde bulunan bakterileri yok eder. İltihabı da ortadan kaldırır. Ciltteki elastikiyeti onarır veya artırır ve kan dolaşımını da güçlendirir. Saçın dibi, hayırlı maddelerde beslendiği için saçlar geri yüklenir, yatmış ayılır, saç artışı, en önemlisi ise sağlam şekilde saç büyüme süreci başlar. Bu ise demektir ki, siz hint yağından saçınızın hacmini artırmak ve saçlarınızı uzatmak için de kullanabilirsiniz.

guclu-sac

Saçlarınızın daha canlı ve dolgun olmasını istiyorsanız, saçınızı kuruturken fön makinasıkullanmayın. Çünkü fön deki suni hava saçınızı zedeliyor. Koyun saçınız olağan koşullarda kendisi kurusun.

Saçları düzenli olarak uç kısımdan biraz kesmekte de fayda var. Özellikle de eğer saçınızın uçları hasar görmüşse, onlardan kurtulmak gerekir.

Şampuanlarınıza dikkat edin. Eğer saçınız kuruysa, yağlı saçlar için tasarlanan şampuan kullanmayın. Saç diplerinizi zedeleyen maddelerden kesinlikle uzak durun.

Smooth strong hair, studio shot isolated on white

Sağlığımıza dikkat edelim ki, saçlarımız da güzel olsun.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu