Dekorasyon

Lüks ve zarafet dolu gri dekorasyon

Gri ev dekorasyonu

Çoğu kişi için siyah ve tonları iç karartıcı olsa da aslında siyah ve tonları olan gri renkleri lüks ve zarafeti temsil eden renklerdendir. Gri renk kullanılan mekanlarda ortam daha bir modern ve sofistik bir havaya dönüşür. Siyahı ve tonlarını seven insanların lider olma potansiyelleri daha fazladır.

Farklı renk tonlarını içerisinde barındıran gri rengi, renk geçişlerinde ortaya çıkan gölgeler ile daha belirgin hatlar oluşturur. Böylece gri rengi kendini tamalar ve asil bir  görünüm alır. Moda konusunda ise gri renk hiçbir zaman eskimeyecek ve modası bitmeyecek bir renktir. Bütün moda trendlerine kolayca uyum sağlar.

gri dekorasyon 1

Sade bir renk olmasından dolayı size çoğu zaman kolaylık sağlayacaktır. Mobilyalarda farklı renkleri kullanmanıza imkan sağlayacaktır. Mor koltuk takımınızın üzerine yılın moda renkleri arasında olan limon sarısı veya zümrüt yeşili renklerdeki yastıkları koyamazsınız, ama gri koltuk takımına sahipseniz bunu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Gri mat renklerle parlak renkler ile harika bir görünüm elde edebilirsiniz.

gri dekorasyon 2

Mobilyalardan bahsetmişken mobilyanın tamamlayıcısı ve evi daha dekoratif bir hale getiren duvarlar, kapılar ve perdelerde de gir renkleri kullanmak için tereddüt edebilirsiniz. Ne de olsa açık renklerdeki kapılara parkelere ve duvar kağıtlarına alışmışız. Aslında ev dekorasyonunda bazen böyle farklılıklar yapmak iyi olabilir. Evin sıradan ve basık, sıkıcı havası yerine böyle bir hamle ile evinizi yeniden tasarlayabilirsiniz.

Daha önceden ev dekorasyonunda gri renkleri veya koyu tonlarda renkleri tercih etmediyseniz ev dekorasyonunda değişiklik yapmak sizin için oldukça zor olacaktır. Bunun için küçük küçük değişiklik yapın böylece sizde daha kolay karar verebilirsiniz. Ayrıca evinizin ışık alma durumuna göre perdelerde daha açık ve daha koyu griler seçin.

gri dekorasyon 3

Gri rengi her renkle kombin yapabilirsiniz. Kombin için en ideal renkler ise kum beji, beyaz, siyah renkleridir. Büyük parçalarda; duvarlarda, koltuklarda, perdede ve parkelerde bu renk tonlarını tercih edin. Küçük aksesuarlarda ise daha dikkat çarpıcı olan renkleri tercih edin. Kırmızı, yeşil, mavi ve turkuaz renkleri küçük aksesuarlar ve objeler için oldukça iddialı renklerdir.

gri dekorasyon 4

Gri renk olarak kullanabileceğiniz mobilyalar ve eşyalar ise masif ahşap yer kaplamaları, masif ahşap mobilyalar, parlak ve ışıltılı avizeler, dekoratif aynalar, metal ve cam ev aksesuarlardır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu