Diyet Listesi

Göbek yağlarını eritmenin 3 yolu

Göbek yağlarını eritmenin 3 yolu

Yediklerinize dikkat ederek düzenli bir şekilde egzersiz yaparak kilonuzu daha hızlı verebilirsiniz. Bel çevrenizdeki can simidi canınızı sıkmak da sizlere mutsuz etmemektedir. Sizlere de bazı şeyleri alıyorsunuz demektir.

Göbek yağlarından kurtulmanın 3 önerisini sizlere bildiriyoruz. Düzenli olarak uygularsanız göbeğinizdeki yağlardan sizlerde kurtulacaksınız.

Göbek yağlarını eritmenin 3 yolu

Lifli beslenme

Lifli beslenerek metabolizmanızı hızlandırarak daha tok kalabilirsiniz. Basküle çıktığınızda gördüğünüz kiloya objektif bir gözle bakarak göbeğinizdeki yağlardan olmadığını görebilirsiniz. Bu durum sizin sindirim sisteminizin bozukluğu ve dolan havadan etkileniyor olabilirsiniz.

Günde tükettiğiniz 25 ile 30 gram lif sizlere kilo vermenizde yardımcı olacaktır. Lifli gıdalar tüketmiyoruz kabızlık yaşayabilir ve de sıkıntı çekebilirsiniz brokoli elma fasulye gibi gaz yapan yiyecekler den göbeğinizin çıkmasına da sebep oluyor olabilir.

Birçok beslenme uzmanına göre yaban mersini tüketmek göbek yağlarını eriten ispatlanmış meyvedir. İsterseniz yoğurdunuzu isterseniz salatanıza isterseniz de tek başına yiyebilir. Sizlerde göbeğinizdeki yağlardan kurtulabilirsiniz.

Interval antrenman

Kardiyo çalışmasında egzersiz dahil olmak üzere göbek yağlarından kurtulmanın en önemli yardımcılarından bir tanesidir. Koşu bisiklet yüzme hangisini yapmak istiyorsanız bu egzersizi seçebilir 10 ila 60 saniye kadar hızlanarak tempolu tırmanma şeklinde interval egzersizini de yapabilirsiniz.

Yorgunluğu yüksek olan interval egzersiz maksimum hıza ulaşır. Kısa sürede dinlenmeye içermektedir koşma merdiven çıkma 5 ile 6 arası bir efor düzeyinde gerçekleşmektedir.

Yüksek yorgunlukla egzersizleri tercih edebilirsiniz 8 ila 10 saniye kadar beş dakikadan daha uzun olabilen 3 dakika ile 30 saniye arasında devam edilen yüksek hızlı aralığı ile dinlenme aralığı eşit ya da daha uzun olan egzersizler sizlere yardımcı olacaktır.

Yaptığınız bisiklet egzersizinde 5 dakika ısınarak 3 4 kez tekrarla hızlı dinlenme aralıkları ile soğuma devresi ile ilgili problem uygulayarak daha hızlı yağ yakımı sağlayabilirsiniz.

Kuvvet egzersizi

Yaptığınız mekik egzersizi ile karın kaslarınızı çalıştırarak göbeğinizden kurtulabilir. Egzersiz çeşitleriyle egzersizin bütün bedenini çalıştırarak daha hızlı kilo vermenize yardımcı olabilirsiniz.

Tek ayak üstünde durmak karın ve bel bölgesinden güçlendirerek merkez bölgesini güçlendirerek vücudunuzun düzgün kalmasını sağlar ve hızlı bir şekilde vücudunuzu şekle girmesine de yardımcı olur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu