Kadinlive.com

İlkbahar-Yaz Güpür (Dantel) Transparan Elbise Kombinleri


Güpür (Dantel) Transparan Elbise Kombinleri

Daha çok gelinlik elbiselerin de görmeye alışık olduğumuz güpür ve transparan detaylar bu sezonun öncü trendleri. Transparan İngilizce “transparent” sözünden alınmış anlamı şeffaf demektir. Bizim dilimizde daha çok tül gibi bildiğimiz parçalara denir. Ama orijinal terim kullanarak ben de bu trende “transparan” diyorum. Güpür ise İngilizce lace yani bağ veya ip anlamına geliyor. Daha açık ifadesiyle dantel demektir. Ama dantel Rus sözü olduğu için “güpür” diye bu trend hakkında anlatacağım.

Modanın karmaşık bir hal aldığı dönem güpür ve transparan parçalardan günlük elbise giyimlerinde bile kullanmayı gerektirir. Ama belki de çoğumuz bu ayrıntıdan günlük elbise giyimlerinde kullanmaktan çekiniyoruz, sanki bu detaylar daha çok gece kıyafetleri ve gelinlik imgeleri için uygundur gibisinden.


Son yılların moda haftalarına bakarsanız hem “fashion show”lar, hem de “street style”da bu trendden çok kullanıldığını görürsünüz. Sadece lüks markalar değil, ayrıca multi markalar bile kendi koleksiyonlarında bu ayrıntıdan hem etekler, hem bluzlar, hatta çanta ve ayakkabılarda kullanırlar, diğer parçalarla birleştirerek düzgün eğilimi vurgulamaya çalışırlar. O zaman siz de kendi günlük ve gece kıyafet kombinleri için bu trendden kullanmaya çekinmeyin, bu zarif detay sizi hem şık, hem zarif, hem de tarz gösterecek.

Güpür (dantel) etekleri günlük kıyafet kombinlerinizde kullanırken aksesuarlarınızın basit olmasına dikkat edin. Güpür (dantel) detaylı etekler bu ilkbahar-yaz trendlerinde çok günceldir. Ona göre de bu etekleri gardırobunuza ekleyin. Hem yaz aylarında t-shirt’lerle, hem de önümüzdeki sonbahar aylarında sweatshirt’lerle kombin yaparak giyinebilirsiniz.

Güpür (dantel) bluzlar basit kot pantolonlarla, ayrıca basit eteklerle kombinlediğinizde görünüşünüze şıklık katacak. Trasparan ayrıntısından giyim kombinlerinizde kullanırken daha basit parçalar seçmeye çalışın. Aksesuarlarınızın sadeliğine ve rengine dikkat edin. Transparan detayını kombinlerinizde kullanmak istemiyorsanız o zaman çanta ve ayakkabılarınızda kullanın. Sizler için bir dizi kombin fotoları sunuyoruz. Görselleri büyütmek için üzerine tıklayın.

İlkbahar-Yaz Trendleri: Güpür (Dantel) Transparan Elbise Kombinleri / GALERİ

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git