Saç Bakımı

Güçlü ve sağlıklı saçlar

Gösteri dünyasının başarılı, güzel ve bakımlı kadınlarına baktığımız zaman hepimizin aklında saçları kalıyor. Bakımlı, parlak, sağlıklı, güçlü ve oldukça gür saçlara sahip ünlülere hayran kalmıyor değiliz.  Biz kadınları da erkekleri de daha güzel ve yakışıklı gösteren saçlarımız her zaman sağlıklı ve bakımlı olsun istiyoruz. Ama ne yazık ki zamanla dış etkenlerden ya da yanlış bakımdan dolayı saçlarımız zayıflayıp tek tek dökülmeye başlıyor.

Bazılarımızda dökülmeler normal düzeydeyken kimilerinde ise saçlar o kadar çok dökülüyor ki saçta seyrelmeler görülüyor. Önlem alınmadığı, bakımları yapılmadığı daha da önemlisi uzman gözüyle kontrol edilmediği zaman bu seyrelme artarak kellik sorunu kendini iyiden iyiye gösteriyor. Saç dökülmesinin birçok nedeni olabiliyor.

Bunun için bazı testler gerekiyor ki bu testler sonucunda uygun olan tedavi protokolleri probleminize göre hazırlanıyor. Saç dökülmesi ya da var olan saçların canlanması için tercih edilebilecek uygulamalar saç mezoterapisi ve prp uygulamasıdır.

“SAÇ MEZOTERAPİSİ”

Saç dökülmesini durdurmak, azaltmak, var olan saçın kalitesini artırmak veya yeni saç çıkışını aktif hale getirmek için belli periyotlarda saçlı deriye uygulanan bir tedavi şeklidir. İşlem ortalama 10 seans, her seans ise yaklaşık 15 dakika süren uygulama özel saç mezoterapisi iğnesi ve özel ilaç karışımlarıyla yapılıyor.

Seanslar haftalık, on beş günlük ve aylık periyotlarla yapılıyor. Saç mezoterapisi, tüm dünyada saç dökülmesini önlemek amacıyla uygulanan bir yöntem. Amaca uygun olarak seçilen ilaç karışımları, bölgesel olarak küçük dozlarda özel iğneler ve özel bir teknikle cilt içine veriliyor ve derinin orta tabakasında bulunan kılcal damar uçlarına ulaşan ilaç süratle etkisini gösteriyor.

“SAÇ PRP UYGULAMASI”

Saç dökülmesi, var olan saçın kalitesini artırmak, saç çıkışını aktif hale getirmek için tercih edilen bir diğer uygulama. Bu tedavi için sizden yaklaşık 10-15 cc kan alınıyor ve özel bir kit içinde santrifüjle pür PRP elde ediliyor. Bu trombositten zengin plazma, hücreleri tedavi etmekte çok etkili olan büyüme faktörlerini, kök hücreleri, proteinleri barındırıyor.

Bu elde edilen plazma saçlı deriye ufak iğnelerle yüzeysel enjeksiyon tekniğiyle 1 cm’lik aralarla uygulanıyor. Daha sonra ise kalan miktar uygulama yapılan bölgeye püskürme tekniğiyle verilerek işlem tamamlanıyor. Prp uygulaması 3-4 hafta aralıklarla probleminize göre 4-6 seans uygulanıyor.

Bu uygulama biraz önce anlattığım saç mezoterapisiyle de kombine olarak da uygulanabiliyor. Enjeksiyondan çekinenler için bu iki uygulamanın da roller, stamp yöntemleriyle yapılabildiğini söyleyebilirim. Korkmadan, çekinmeden daha sağlıklı ve gür saçlara kavuşmak mümkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu