Estetik

Elmacık kemiğine estetik nasıl yapılır?

Elmacık kemiğine estetik nasıl yapılır

Elmacık kemiklerinizi belirgin ve gergin bir görüntü olursa daha genç görünmenizi sağlayacaktır. Elmacık kemiğinin üzerindeki çukurlar yüzünüzü daha yorgun ve üzgün gösterir.

Elmacık kemikleriniz genelde iki sebeple müdahale yapılmaktadır. Yaşla beraber dokuların aşağıya inmesi düzleşmesi ve genetik olarak da elmacık kemiğinin gelişmemiş olmasıdır. Elmacık kemiğinin daha belirgin bir hale gelmesine yardımcı olan yöntemleri bu yazımız da sizlerle paylaşıyoruz.

Elmacık kemiğine estetik nasıl yapılır?

01. Geçici dolgu maddeleri

Geçici olarak dolgu maddeleri kullanılabilmektedir en pratik yöntem olduğu için kemik belirginleştirme de kullanılan dolgu maddesi 6 ila 18 ay arasında değişiklik göstermektedir. Uygulama süresi Sadece 15 dakikadır.

02. Kalıcı dolgu maddeleri

Yağ enjeksiyonu mutlaka hastane ortamında yapılması gereken bir işlemdir. Vücudun diğer bölgelerine alınan yağ Elmacık bölgesine enjekte edilir.

03. Yağ enjeksiyonu

Bu işlemler genellikle hastane ortamlarında gerçekleştirilmektedir. Vücudunuzun herhangi bir yerinden alınan yağlar elmacık bölgelerine enjekte edilerek uygulanmaktadır.

04. Implant işlemleri

Implant elmacık kemiği düzleşenlere yapılan işlemde genel anestezi altında özel tasarlanmış implantlar elmacık bölgesine yerleştirilir.

05. Orta yüz germe işlemleri

Yüz germe ve askılama insanlar yaşlandıkça yüzleri sarkar ve Deforme olur sarkan cilt dokusunu yukarıya atmak için Elmacık kemikleri de belirli gelmiş bir şekilde yukarıya doğru girilir.

Çene estetiği

Yüzünün genel yapısını belirleyen önemli bir etken olan genetik sorunlardan dolayı estetik görüntüsünü kaybeden çeneler trafik kazası doğumsal nedenlerle bozuk çene şekline sahip olabilen kişiler bulunmaktadır.

Çene estetiği çene uzatılması büyütülmesi küçültülmesi geriye alınarak birçok işlem için ameliyatlar üst çeneye veya alt çeneye yapılmaktadır. Alın bölgesi burun dudaklarla uyum içerisinde dengeli bir hale getirilmektedir.

Çene estetiğinde uygulanan yöntemler

  • Yağ enjeksiyonu karın bel bölgesinden alınan yağlar çene bölgesine verilme işlemine yağ enjeksiyonu denmektedir.
  • Dolgu enjeksiyonu kolajen birçok maddeye çeneye enjekte edilerek içine daha dolgun ve belirgin hale getirilmiştir.
  • Kıkırdak kemik yerleştirilmesi.
  • Silikon protez lokal anestezi ile çeneyi uzatarak ya da büyütmek için yapılan özel materyallerin çeneye yerleştirme işleminin ismidir.
  • Çene kemiklerinin öne veya geriye doğru yer değiştirmesi ve ilerletilmesi de bu operasyonlarla mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu