Makyaj

Göz biçiminize göre makyaj tarzı

Göz biçiminize göre makyaj tarzı

Yüz şekliniz makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardandır. Her yüze bütün makyajlar uymayabiliyor. Gözler için de geçerli. Bu sebeptendir ki başkasında çok beğendiğiniz göz makyajı size yakışmayabilir bu da herkesin yüz tipinin farklı olmasından ileri gelir.

Göz tipinizi bilip ona göre makyaj uygulamak hem gözlerinize daha fazla uyacak, hem gözlerinizi dikkat noktası haline getirecektir.

Şimdi hep birlikte göz biçimlerine göre makyaj stilleri inceleyelim.

Aralıklı gözler:

ara-gozler

Gözleriniz birbirinden uzaksa makyaj yaparken ortasını boyamalısınız. Gözleri birbirine yaklaştırmak için burnun ucuna koyu bir kapatıcı bırakıp gözlere doğru yayarak sürmek gerekir. Dikkati kirpiklere çekmeye çalışmalısınız.

Yakın gözler:

yakin-goz-1

Gözlerinizin arasında ki mesafe az ise dikkati gözlerinizin uç kısımlarına çekmeye çalışacağız demektir. Yani sadece gözlerinizin ucuna ve kirpik uçlarına tuşu sürün gözün içinden göz kapağına doğru yayarak sürün. Eğer göz kaleminizi gözünüzün iç kısmına yakın sürerseniz bu gözlerinizi daha da birleştirir. Göz kapağının ucundan başlayıp sonuna doğru sürmelisiniz kalemi.

Küçük gözler:

kucuk-gozler

Küçük gözlerinizi asla dert etmeyin çünkü makyajla onları çok kolay büyütebilirsiniz. Açık renk göz kalemi ile gözün iç tarafını aydınlatabilirsiniz, bu gözlerinizi olduğundan daha büyük görünüm verir. Üstelik kirpik altlarınıza ve kaş altlarına aydınlık renkler ile gölgelendirmeler yapacak ve gözlerinizi tekrardan büyüteceksiniz. Göz kapaklarınıza sürdüğünüz açık renk gölgeyi orta matlıkta bir renkle birleştirip mükemmel bir makyaj elde etmiş olabilirsiniz. Maskara sürmeyi unutmayın.

Kabarık gözler:

kabarik-gozler

Kabarık gözlere sahipseniz doğru gölgeleme tekniği ile mükemmel gözlere sahip olabilirsiniz demektir. Göz kapağınızı koyu renk ile kaşa doğru açılan bir makyaj yapın. Koyu renkler kullanılan makyajlar gözleri olduğundan daha kısık gösterdiğinden siz de bunu tercih etmelisiniz.

Çukur gözler:

cukur-gozler

Çukur gözler olduğundan daha küçük göründüğünden onarlı makyajla biraz büyütmek gerekir. Bu yüzden gölgeyi göz çukuruna yapıp göz kapağı için de havalı bir renk seçmelisiniz. Eyeliner ve göz kalemi kullanırken çizgileri ince tutmaya gayret edin ve göz kapağınıza sürdüğünüz çizgiyi diğerinden biraz daha kalın yapın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu