Moda

Kate Moss Tarz ve Stil Giyinmenin Sırları

Kate Moss tarz ve stil giyinmenin sırları

Büyüleyici güzelliğinin yanı sıra kendine has çizgileriyle dikkat çeken ünlü model Kate Moss giyim stilini ve tarzını yakından inceledik! Elbetteki Tüm kadınlar Kate Moss gibi stil sahibi olmak ister. Moda dünyasının parlayan yıldızı olan Kate Moss modelliğinin dışında giydiği kıyafetlerle de gündemden düşmeyen ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Giydiği her kıyafetle dünyanın her yerinde popülerlik kazanan Kate Moss özgü tarz ve stiliyle yeni trendler yaratmayı başarabiliyor.

Her çekici kadın Kate Moss‘un dolabına sahip olmak istediği bir gerçek ortada. Moda ikonları sürekli olarak birbirlerini takip ederek giyim stilleri ortaya çıkarırken, ünlü model kendine özgü stiliyle her zaman bir adım önde olmayı başarıyor. Giydiği, çıkardığı ne varsa her zaman yeniliklerle trend akımına uğruyor.

Kate Moss‘u diğer mankenlerden ayıran ve onu oldukça özel kılan en büyük özelliğinin ne olduğunu hiç düşündünüz mü? Yada merak ettiniz mi? Gelin o zaman Kate Moss‘un ve moda dünyasındaki zamansız ve aykırı stillerini beraber inceleyelim.

Kate-moss-stil

Ünlü model o dönemin uzun ve güzel mankenlerinin yanı sıra farklı bir vücut yapısına sahipti. Sıska olarak adlandırdığımız nitelikte oldukça zayıf bir vücudu ve diğer mankenlere göre, daha da kısa boyluydu. Çıkık elmacık kemiği ile sonraki gelecek neslin fiziğinin habercisi niteliğini taşıyordu.

Kate-moss-stil-1

Ünlü model Moss daha 14 yaşındayken keşfedilmesi ile birlikte birçok markanın reklam yüzü oldu. Birçok defileye çıktı ve çok geçmeden kısa süre içerisinde ‘Vogue’nin kapak yüzü olmayı başardı. Ünlü mode diğer mankenlere göre o dönemin en çok fotoğrafı çekilen modeller listesine girerek rekor üstüne rekor kırdı.

Modelin diğer bir özelliği de hayatı takmayan başına buyruk yaşam felsefesiydi. Kendine öz asi tarzı olması keşfedildiği günden beri değişmeyen bir özelliğidir. Bu özellik ünlü modeli, moda dünyasında vazgeçilemeyen bir isim olmasını sağladı. Stil ikonu olan Kate Moss özel davetlere sade ve şık elbiselerle giderken, festival içinde topuklulardan vazgeçmiyor. Kısacası onun modasında kural diye hiçbir şey yok!

Kate-moss-stil-2

Eğer ünlü modelin, stil ve tarzını tek bir kelime ile özetleyecek olursak, ‘Bohem’ giyim tarzıyla haşır neşir diyebilirdik. Günlük yaşantısında vazgeçmediği stiller ise, skinny jean yada yüksek belli bol jean’ler, üst olarak giydiği basit stil bir bluz ve oldukça şık bir aksesuarla kendisini çok çekici ve zarif göstermeyi çok iyi biliyor. Hiç bir kadının aklına gelmeyecek giyim parçalarını oldukça usta bir şekilde kombin yapabilen model kusursuz güzelliğinin yanı sıra zamansız stillere sahip diyebiliriz.

Kate-moss-stil-3

Zahmetsiz şıklığı ile modaya damga vuran Kate’nin vazgeçemediği giyim parçalarından olan skinny jean’leri ile kombine ettiği deri ceket, spor yada şık bir kıyafet altına uyum sağlamayı başarabildiği kovboy botlarıyla yeni moda trendleri yaratarak günlük moda stiline dahil edebiliyor.

Leopar desenlerinin trend akımına uğramasında Kate Moss’un üzerine düşen pay azımsanacak derecede değil! Hiç üstünden çıkarmak istemediği leopar desenlere sahip kürkü ise özel davetlerde vazgeçilmez stil parçaları arasında. Leopar elbise modelleri ile Kate, kendi stiline asi kadın imajı ve oldukça cool bir hava vermeyi başarabiliyor.

Kate-moss-stil-4

Ünlü model bohem stil ve tarzını özel günlerde dahi vurgulamayı seviyor. Püskül detaylı giysilerden hiçbir zaman vazgeçmiyor. 20’li yıllarda püskül detaylı elbiseler güzel modellerin en çok tercih ettikleri kıyafetler arasındaydı. O dönemlerde püskül detayları ceket, etek, çanta ve ayakkabı gibi her parçada kullanılan bir trendi. Kate Moss, tercih ettiği her şeyle trend ve moda akımları yaratmayı oldukça iyi bir şekilde başaran moda ikonu olduğunu söylemek mümkün.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu