Sağlık

Kahveyi sevmek için 5 neden

Kahveyi sevmek için 5 neden

Kahve tiryakisi biri olarak kahve bir hayat düşünemiyorum. Ders hazırlarken, uyanık kalırken, başım ağrıdığında ilk önce yaptığım tek şey kahve hazırlamak olur. Kahvemi alıp kitabı okumaya başladığım zaman sanki kitaptan daha çok tat alıyorum.

Kahvenin alışkanlık haline geçmesi doğrudur, ancak kahve içmek, istemek biraz bizim keyfimize düşkün olduğumuzu gösteriyor. Benim gibiler bir yana, hala kahve içmeyen, çayı kahveden üstün tutanlar var. Fazla olmamakla herkesin bir miktar kahve içmesi şarttır. Kahveyi sevmek için nedenler daha fazladır.

Issızlığı sever

Yalnız kaldığınız zamanlarda, moraliniz kötü olunca bir fincan sıcak kahve size çok güzel bir eş olabilir. Özellikle sonbahar ve kış aylarında kahvenizi alıp bir kenara çekilmeyi deneyin. Hoş bir müzik veya kitabı da arkadaşlığınıza katın. Hele bir de yağmur yağıyorsa, huzura yaklaşmışsınızdır.

Baş ağrısı

Eğer belli bir düzeyde bağımlılığınız varsa, başınız ağrıdığında bir fincan kahve bu ağrıların dindirilmesinde yardımcı olacaktır. Ağrı kesiciler ile karıştırıldığında %50 oranında daha etkili oluyor.

Zihin açıklığı

Kahve dikkatinizi toplamak için de oldukça etkilidir. Bir çok insan ders hazırlarken, çalışırken, uyanık kalırken kahvenin zinde tutma özelliğinden yararlanıyor. Dolayısıyla çocuklara da süt ile karıştırıp verilmesinde yarar vardır.

Deri ve karaciğer

Selülitlere iyi geldiği bilinen karaciğer ağrılarını nispeten azaltır.

Mazeret

Sevdiğiniz insanlarla görüşmek, konuşmak için güzel bir bahanedir. Bir kahve içmeye davet ettiğiniz insan bazen hayatınızdaki en değerli insan olabilir. Ve kahve bu görüşmeler için en ideal bahanedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu