Hayata dair

Kendine Güvenen Kadının 5 Özelliği Nelerdir?

Kendine oldukça güvenen kadınların kendilerine fiziksel olarak bakılması son derece muhteşemdir. Tabi ki kadınların doğuştan gelen estetiği dengi olarak ön plana çıkarmayı, kendilerini yenileme ve iyi hissetme gibi konuları oldukça önemli bulmaktadırlar. Bu noktada kendisine oldukça güvenen kadınların özelliklerine bakabilirsiniz.

Kendinize olan güveniniz ne kadar? Ya da güveninizi artırmak adına ne yapabilirsiniz? Bu noktada öz güveni yüksek olan insanların davranışlarından etkilenmek size yardımcı olabilir.

Özgüven sahibi kadınların tipik hareketleri

01. Hatalarını üstlenmektedirler;

Bu hayatta hiç kimse mükemmel değildir. Her ne kadar bu sözü çok duysak da uygulama sırasında aksaklıklar meydana gelmektedir. Fakat kendine güveni olan insanlar hatası olan taraflarını kabul ederek bu durumu çevresindekilere de kabul ettirirler. Kendilerini her haliyle sevmektedirler.

02. Hayır, kelimesini kullanırlar;

Kendine öz güveni olan kadınlar yapamayacakları işleri kabul etmez, tutamayacakları sözü vermezler. Hep hayır demeyi tercih ederler. Beyaz yalanlara dahi karşıdırlar ve hep doğruluktan yanadırlar. Söz verdikleri ve yapabilecekleri durumları ajandalarına kayıt ederek gerisini boş verirler.

03. Dinlemeyi seçerler;

Kendine güvenci olan kadınlar kendi düşüncelerine de güvenmektedirler. Fakat bu durumda dahi başkalarının fikirlerini dinlerler. Duyduğu olumsuzluklar bazı durumlarda hoşlarına gitmese de yapılan bu eleştirileri yapıcı bir tavır olarak algılayarak başkalarının fikirlerini kendi sorularının yanıtları olarak algılamaya çalışırlar.

04. Yardım almayı seçerler;

Kendilerine öz güveni olan kadınlar bütün işleri tek başına halletmenin zor olduğunun farkındadır. Ondan daha bilgili bir uzman veya rehberden yardım isterler. Bu onları rahatsız etmediği gibi küçük de düşürmez.

05. Karşı tarafı destekleyicidir;

Öz güven sahibi kadınlar çevresinde ki yakın arkadaşlarının yükselmesini keyifle izleyerek destekleyici tavırlar sergilerler. Bu durum bize eksi olarak dönmediği gibi aynı zamanda artılar kazandırmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu