Moda

Kış Modası Özgür Bacaklar

Bu kışın modası özgür bacaklar

Kış modasının yeni kuralı özgür bacaklar! Yükselen moda akımına kapılan bacak trendi bu kış modaya adeta damga vuruyor. Çorap giymeyi sevmeyen kadınlar kar kış, kıyamet demeden bacaklarını özgürce sergiliyor. Şık ve kadınsı moda trendi olan kışın en trend özgür bacak modası! bu kış oldukça ihtişamlı görüntülere sahne oluyor.

Bu durum eskiden olsaydı tam tersi şeklindeydi, sokak gezmelerinde, alışveriş giderken, sinemaya yada toplum içine girerken ince çoraplar giymeden çıkmak ayıp olduğu söylenirdi. Geçmişte nostaljik gazino kültürlerinden dem vuranların neredeyse hepsi, sahneye çıkarken tuvalet elbiselerinin altına giydikleri çorapların, önemine dikkat çekerler. Çoraplar bacaklardaki varis, morluk, selülitler gibi kusurları gizlediğinden dolayı pek çok ünlülerin de tercihi olmuştur. Sahnelere çorapsız çıkma taraftarı olmayan en ünlü isim ise Ajda Pekkan olmuştur.

Son zamanlarda çorap algısı tam tersi bir duruma döndü. Dünyaca ünlü güzel yıldız Angelina Jolie, yapılan bir ödül töreninde derin yırtmaçlı elbisesinden bacağını çıkardıktan sonra trend olan bacak akımı başladı. Tabii ki Türkiye‘de bu durum aynı yükselen trend hızla bir şekilde yükselişe geçtiğini söylemek mümkün. Kadınlar gece gezmeleri için dışarıya çıkarken havanın soğuk ve karlı, yağışlı olduğuna aldırış etmeden çorapsız bir şekilde dışarıya çıkabiliyorlar.

Artık hiç bir bahaneniz kalmadı!

corapsiz-bacaklar-1

Bacak modasında her bacağım var diyenin harcı değil! Kışın da aynı yaz ayı gibi bacaklarınıza özenle bakım yapmanız gerekiyor. Kışın özellikle havanın soğukluğu kaç olursa olsun güzelliğinize gölge düşürmemek için üşümemek yada üşümüyor gözükmeniz de kesinlikle şart.

İlginç olan odur ki bu kış çorapsız gezmek çok moda! Onun için birçok ünlü toplu şekilde çoraplarını çıkararak eylem yapmayı tercih ediyorlar! Bunun örneklerini geçenlerde düzenlenen Elle ödül gecelerinde birçoğunuz görmüşsünüzdür. Özge Ulusoy, Yasemin Allen, Tulin Şahin ve Eda Taşpınar gibi ünlü isimler uzun elbiselerin derin yırtmaçlarından dışarı çıkan bacaklar bu moda trendini doğrular niteliğinde. Bu ünlülerin dışında birde mini etekli ünlülerin çorapsız modası vardı bu isimlerde Burcu Esmersoy, Atiye ve Işıl Rençber mini elbiselerini çorapsız giyen isimler arasında oldu.

corapsiz-bacaklar-2

Eğer benim düşüncelerimi soracak olursanız, kendimi bildim bileli naylon çorapları hiç sevmem, zarif ve estetik bulmam ve gerçek ten rengi benim için her zaman öne çıkmıştır. Yükselen moda akımı olan bacak trendinin tetikleyici aslında açık ayakkabıların katkısının çok fazla olduğunu düşünmekteyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu