Saç Bakımı

Saç dökülmesine karşı zevkli araç

Saçlarınızın sürekli dökülmesi sizi rahatsız ediyor ve bunun önüne alamıyorsanız gıda rejimine göz atın. Bazı gıdalar saçların dökülmesine karşı oldukça iyi araçtır.

Kadinlive.com en büyük sorunlardan olan saç dökülmesinin önleyen besinleri sunuyor.

1. Çerez: Sağlıklı saçların Omega-3’e ihtiyacı var. Çerezdeki bu madde saçları korur, çinko ise onların dökülmesini önler.

2. Zeytinyağı: Bu yağ iyi E vitamini kaynağıdır. E vitamini saçları koruyan ve Kalınlaştırıcı bir antioksidandır. Hücrelerin sağlıklı inkifşafı için faydalıdır. Cildi nemli ve yumuşak tutar. Saç diplerini sağlamlaştırarak kırılmaları önler.

3. Soya: E vitamini ile zengin daha bir ürün. Onun içinde hem de hemoglobin artıran demirde var. Hemoglobin kanda oksijenle sağlıyor. Dolaşım sisteminin düzgün işlemesi saçlarında canlı ve sağlam olması demektir.

4. Havuç (Yerkökü): Gözlere ve saçlara çok faydası var. A vitamini sayesinde saçların sağlıklı ve parlak olmasını sağlar.

5. Tahıl ürünleri: B7 vitamini saçların dökülmesinin ve bozarmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

6. Ispanak: B9 vitamini parlak ve sağlıklı esaslara için gerekir.

7. istiridye (yenen deniz salyangozu): Bu gıda çinko açısından zengindir. Çinko ise mükemmel antioksidan olduğu için sağları güçlendirir ve korur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu