Moda

Kısa Boylu, Kısa Bacaklı Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kısa bacaklı kadınlar nasıl giyinmeli?

Kısa boylu ve kısa bacaklı kadınların, dikkat etmesi gerekenler konulardan birisi giydikleri kıyafet ve kombinleri doğru bir şekilde seçmeleri gerekmektedir. Günümüzde trend olan giyim parçaları uzun boylu kadınlarda oldukça şık durabilirken bu durum kısa boylu kadınlarda aynı şıklık söz konusu bile olamaz! Peki bu durumda kısa boylu, kısa bacaklı kadınlar nasıl giyinmeli? Doğru kıyafet ve aksesuar tercih ederek bacak boyunu olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz.

Hiç şüphesiz ki kısa bacaklı kadınlar için doğru kıyafetler ve yüksek topuklu ayakkabılar en ideal parçalar arasında yerini alıyor. Ayakkabı ve giydiğiniz elbiselerle daha uzun bacak boylu görünebilirsiniz. Kadınlive kadın ekibi olarak kaleme aldığımız kısa bacaklı kadınların hangi parçaları giymesi ve uzak durması gerekenleri tek tek yazdık.

Kısa bacaklı kadınlar için giyim ve stil önerilerini 7 madde halinde bir listesini hazırladık. Gelin hep birlikte bu stil tüyoları inceleyelim.

01. Yüksek bel pantolonlar

kısa bacaklı 1

Yüksel bel pantolonlar her zaman sizi olduğunuzdan daha uzun boylu gösterir. Jean giyim parçaları olsun, kumaş pantolonlar olsun ya da desenli yüksek bel pantolon modelleri olsun ve yüksek bel şortlara her zaman dolabınızda baş köşede yer verin.

02. Mini etekler

kısa bacaklı 2-1

Mini etekler her zaman bacak boyunu daha uzun gösteren giyim parçalarından. Sizi olduğunuzdan daha uzun gösteren mini etekler, ilüzyon etkisi yaratır. Mini etekleri yaz aylarında giydiğiniz gibi kış aylarında da siyah opak çorapla rahatlıkla tercih ederek olduğunuzdan daha uzun görünebilirsiniz.

03. Monokrom giyim stili

kısa bacaklı 3

Monokrom giyim, baştan aşağıya kadar aynı renk kıyafet giymektir. Özellikle monokrom stilini kendi tarzınıza uyarlarken renk konusunda nude, gri tonlar, saks mavisi tonlarını tercih ederseniz, boyunuz daha da uzun görünür.

04. Maksi elbiseler

kısa bacaklı 4

Genelde kısa boylu kadınlar maksi elbiselerden uzak durmayı tercih ederler. Bunun sebebi ise maksi elbiseler kısa boylular için giyilmesi zor elbiselerden olduğundan ve daha çok kısa gösterir çekintisi vardır. Ama bu elbiseleri doğru bir şekilde topuklu ayakkabı ile kombin yaptığınızda sizi olduğunuzdan daha uzun gösterebilmektedir. Eğer küçük bir stil önerisinde bulunmak gerekirse, platform topuklularla maksi elbiseler çok harika uyum içerisinde olduğunun altını çizelim.

05. Uzun çizgili kıyafetler

kısa bacaklı 5

Dikine uzun çizgili kıyafetler göz yanılması etkisi yaratarak sizi daha uzun gösteren parçalardandır. Dik çizgilere sahip bluz ya da pantolonlar ile daha uzun görünebilirsiniz. Alışverişe çıktığınızda koyu renklerdeki çizgili giyim parçaları ilk tercihleriniz arasında olsun.

06. Nude topuklu ayakkabılar

kısa bacaklı 6

Her tarz ve stil sahibi bayanın mutlaka dolabında en az bir çift nude renklerine sahip topuklu ayakkabısı var. Hemen her tarz parça ile uyum sağlayan ve oldukça fazla yakışan nude renk ayakkabılar, kısa boylu kadınlarında kesinlikle tercih etmesi gereken ayakkabı modellerinden. Ten rengine uyumlu olan nude renk tonlarındaki ayakkabı modelleri ile daha çok uzun boylu görünmek sizin elinizde!

07. Platform topuklu ayakkabılar

kısa bacaklı 7-1

Kısa bacaklı kadınların dostu olan platform topuklular, hem rahatlığı ile hem de kısa boyunuzu daha uzun göstermek açısından oldukça ideal bir seçimdir. Sizi olduğunuzdan daha da uzun gösteren bu ayakkabı modelleri stilinizin tamamlayıcısı olmalıdır.

kısa bacaklı 8

Kısa bacaklı kadınlar hangi parçalardan uzak durmalı?

  • Diz altında biten bol eteklerden uzak durmalılar.
  • Oversize çok bol kıyafetlerden uzak durmalılar.
  • Uzun bluz modellerinden uzak durmalılar.
  • Düşük bel jean pantolon ya da kumaş pantolon gibi parçalardan uzak durmalılar.
  • Yarım bot ayakkabılardan uzak durmalılar.
  • Midi boy dar kesimli etek modellerinden uzak durmalılar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu