Diyet Listesi

Sarkık kollara 4 adımda veda edin!

Sarkık kollara 4 adımda veda edin

Kollarımızda ki görüntüden rahatsız oluyorsanız sarkık bir durumla karşı karşıyasınız sizlere bahsedecek olduğumuz hareketlerle kısa sürede bu görüntüden kurtulabilirsiniz. Sarkık kollara 4 adımda veda etmek için aşağıdaki önerileri uygulamanız yeterli olacaktır.

Sarkık kol göbek kalça en çok şikayet edilen alanlardır. Doğum hastalık ilaç kullanımı yaş gibi faktörlerle kontrolsüz alınan kilolarla sıklıkla karşılaşılan durumlardan bir tanesi olan farklı kokulardan kolay egzersizlerle kurtulabilir ve sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kadınlive kadın ekibi olarak sarkık kollar için kolay egzersiz hareketleri 4 adımda siz değerli okuyucularımıza anlattık. Şimdi gelin hep birlikte egzersiz önerilerine bir göz atalım.

Yere yüzüstü uzanma

yere-1

Yarım yüz üstü uzanarak şınav çeker gibi bir pozisyon alabilir ellerinizi kuvvet alarak gövdemizin üst bölümünü yere doğru itip çekerek karın kaslarınızı çalıştırabilir ve karnınızın daha sıkı olmasını sağlayabilirsiniz. Dirseklerinizi geride tutarak bu hareketi 30 saniye tekrarla her gün 10 kere uyguladığınız takdirde sizler de sıkı karın kaslarına kavuşabilirsiniz.

Sandalyede oturur gibi

otur-2

Evinizde sandalyeden destek alarak sandalyenin uç kısmına oturmanızı ve de poponuzun sandalyeye değmeyecek şekilde ağırlığımızı elinizde desteklemenizi ve de sol bacağınızı düz uzatarak bacağınızı yere 90 derecelik açıyla gitmenizi tavsiye ediyoruz. Bu egzersizi yaptığınızda dirseklerinizi geriye doğru bükerek özen göstermenizde kalçanızı yere doğru yavaş yavaş indirerek tekrar yukarı çıkarma çalışmasıyla kollarınızı düzleştirmeyi size tavsiye ediyoruz. Ayaklardan yardım almayarak kalçalarınızı daha sıkı bir hale getirebilirsin.

Kolları esnetme

esnet-3

Sağ kolunuzu, sol kolunuzdan ayrı ayrı kullanacağınız egzersizle sol kolunuzu başınızın üzerine kaldırıp başınızın üzerinden Sağ olduğunuza doğru bükerek sol dirseğinizi sana elinizde tutmanızı öneriyoruz esnemek için yavaşça dirseğinizi Sağ omzunuza doğru çekin bu hareketi 20 saniyelik tekrarla en az 10 kez yapmanızı tavsiye ediyoruz. Böylelikle kollarınızı esneterek daha sıkı bir kollara kavuşma imkanına sahip olabilirsiniz.

Uçak duruşu

ucak-durusu-1

Yere yüzüstü uzandığınız pozisyonda kollarınızı yanlara doğru açık uçak kanatları gibi yerden yukarı doğru kaldırmanız tavsiye ediyoruz. Bu hareketleri yaparken de bacaklarınızı da kaldırarak daha sonra kollarınızı öne doğru uzatarak bu egzersizi 15 kere tekrarladığımız takdirde sizler de daha sıkı bacaklara, daha sıkı kollara ve daha sıkı karın kaslarına kavuşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu