Cilt Bakımı

Cilt Sıkılaştırmada En Etkili Yöntem: Ultherapy

Cilt Sıkılaştırmada En Etkili Yöntem: Ultherapy

Genç kalmak, güzel görünmek herkesin arzu ettiği bir durumdur. Neyse ki bugün yaşlanma etkileri ile savaşmak için çok özel yöntemler mevcut. Özellikle yüz ve boyun bölgelerinde ortaya çıkan olumsuz etkilerin giderilmesi adına çok etkili tedavi yöntemleri uygulanıyor. Cilt sıkılaştırma yöntemlerinin büyük bir çoğunluğu, yüzeysel olan kırışıklıkların ortadan kaldırılmasını sağlıyor ya da cildin farklı noktalarında oluşan hacim kaybını gideriyor. Zamanla cildin alt yapısında bulunan kolajen miktarının azalması ile oluşan esnekliği gidermek içinse uygulanan bu yöntemler yetersiz kalıyor. Bu noktada ise, yüz ve boyun bölgelerinde gerçekleşen sarkma ve gevşemelerin tedavi edilmesi için en etkili yöntem olarak ultherapy karşımıza çıkıyor.

Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri

Ultherapy Diğer Bir Adıyla Ulthera Nedir?

Ultherapy cerrahi müdahaleye alternatif olan yüz gerdirme yöntemleri arasında en fazla tercih edilen yöntemlerden biri. FDA onaylı ultherapy teknoloji, cildin yapısında bulunan ve farklı taşıyıcı tabakalarında yer alan kolajen üretimini artırmaya ve cildi sıkılaştırmaya yardımcı olur. Ultera yöntemi, etkinliği ve pratik bir biçimde uygulanabilmesi ile ön plana çıkar. Uygulama esnasında ultrason dalgaları ile oluşturulan mikroskobik ısı sayesinde yeni kolajen üretimi uyarılır ve gerekli sıkılaşma sağlanır. Ulthera tedavisi yapılacak olan bölge, ultrason cihazı üzerinden anlık olarak takip edilir. Hedeflenen sonuçların görülebilmesi bu tedavi yöntemini, diğer yöntemlere göre daha avantajlı hale getirir. Özellikle yüz bölgesinde yer alan boyun, gıdı, dekolte bölgeleri, yanak ve göz çevresine uygulanan tedavi yöntemi mükemmel sonuçlar ortaya çıkarır. Uygulamanın kolay ve pratik oluşunun yanı sıra uygulamadan hemen sonra günlük aktivitelere dönülebilmesi de bu yöntemin tercih edilmesini sağlar.

Ulthera Uygulaması Hakkında Merak Edilenler…

  • Ultera işlemi yarım saat ile bir saat arasında değişebilen ve tek bir seans olarak uygulanan bir yöntemdir.
  • Tedavinin etkisi ise en geç 3 ay içinde ortaya çıkmakta olup elde edilen sonuç cildin taşımış olduğu özellikler ve uygulanan kişinin yaşına bağlı olarak bir buçuk iki yıl kadar etkisini korur. * Ultherapy uygulamasının ardından cilt üzerinde herhangi bir yanık, leke ve iz oluşmaz. Ancak  bazı hassas ciltler üzerinde kızarıklıklar oluşabilir ve bunlar en fazla 15-20 dakika içinde yok olur.
  • Cildin dış yüzeyinde cildi dış etkenlerden koruyucu özelliğe sahip olan tabakalarda herhangi bir olumsuz etki yaratmayan ultherapy tedavisi bu özelliği sayesinde yaz kış fark etmeksizin her mevsim rahatlıkla uygulanabilir.
  • Uygulama sonrası her geçen gün daha iyi görünmeye başlayan cilt, altı ay sonrasında ise en iyi hale gelmiş olur.
  • Tıp alanında 50 yıldan uzun süredir kullanılmakta olan Ultrasound enerjisinin herhangi bir yan etkisi olmadığı ispatlamıştır.

Ulthera Uygulaması Kimler İçin Uygundur?

Her yaştan kişiye uygulanabilen ultherapy tedavisi, cildinde gevşeme ya da sarkma olan tüm kişilere rahatlıkla uygulanabilir. Özellikle 40 ile 65 yaş arası cilt gençleştirme yönünde talep gören uygulama, yüz germe ameliyatı için erken görülen bireylere de rahatlıkla uygulanabilir. Ağrısız ve son derece pratik bir işlem olan ultherapy uygulamasında hissedilen ise dokunuşlar esnasında duyulan sıcaklık hissidir. Son teknolojilere sahip olan uzun etkili ultherapy uygulaması sayesinde ciltte net bir biçimde görülebilen sıkılaşmanın yanı sıra dokulardaki kolajen artışı devam eden koruyucu bir etki de sağlar.

Siz de yaşlanmayı geciktirerek pürüzsüz parlak ve sağlıklı bir cilde kavuşmayı düşünüyorsanız; mutlaka alanında uzman, deneyimli hekimlerden destek almalısınız. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alpaslan Topçu ameliyatsız cilt gençleştirme olarak da bilinen ultherapy uygulaması konusunda bir uzmandır ve “yüz, boyun ya da dekolte” bölgelerinizde sıkılaşma beklentilerinize başarıyla cevap verir.

https://www.alpaslantopcu.com web sitesi üzerinden kendisinden randevu talep edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu