Saç Modelleri

Kısa Saç Hangi Yüze Yakışır?

Kısa saç modelleri hangi yüz şekline yakışır?

Bilindiğinin aksine kısa saç modelleri doğru seçildiği taktirde birçok kadına yakışır bunun sebebi ise kısa saçların model zenginliği çoktur. Kısa saç seçerken yüz şeklinize uygun saç modelini seçmek çok da zor değil. Kendinizi daha olduğunuzdan genç göstermek istiyorsanız uygun saç kesimi kullandığınız taktirde en az 6 yaş gençleşebilirsiniz. Kısa saç modeli kullanabilmeniz için yüz tipinizi tanıyor olmanız gerekmektedir. Bu sayede kısa saç hangi yüz şekline yakışır? Kolaylıkla tespit edebilirsiniz ve dolayısı ile yakışacak saç modelini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Yüz şekilleri genelde oval, köşeli, uzun, üçgen, yuvarlak, ters üçgen ve uzun yüz şekilleridir. İçlerinde her saç tipine uygun olan yüz tipi oval olandır. Siz kendi yüz şeklinizi öğrenmeniz içinde vereceğimiz bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Çoğu insan saçlarının yapısından dolayı da saçlarını uzatamazlar. Kimileri ise saçlarına çok fazla kimyasal kullanırlar ve saçlar yıpranmış olduğundan kırılır ve uzamaz. Bu nedenlerden dolayı saçlarınızı uzatamıyorsanız üzülmeyin yüz tipinize uygun olan kısa saç modelini bulduğunuz da bu durum size üzüntüden daha çok mutluluk verecektir. Gelelim yüz tiplerine uygun olan kısa saç modellerine,

  • Oval yüz şekli

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi en uygun yüz tipi oval yüz tipidir ve birçok saç modeli bu yüz tipine uygun olur. Sizi sevimli gösterebilecek saç modelleri diğer yüz tiplerine pek de sevimli durmayabilir. Bu model erkek tipi yana taranmış asimetrik kesimlerdir. Oval olan yüz tipinizle bu kesim çok uygun olacaktır.

  • Yuvarlak yüz şekli

Yuvarlak yüz hattına sahipseniz oval yüz tipi gibi birçok şanslı yönünüz var demektir. Oval yüz tipleri gibi size de yandan ayrılmış küt ya da katlı saçlar iyi bir seçim olacaktır.

  • Kare yüz şekli

Yüz şekliniz kareyse sert hatlara sahipsiniz demektir. Bu hatları ister saklarsınız ister ortaya çıkarırsınız seçim sizin. Size yakışacak saç modelleri ise yandan ayrılmış yüz hatlarınız gibi kare bir saç kesimi sizi çok hoş gösterecektir.

  • Uzun yüz şekli

Uzun yüz şekillerine sahipseniz asimetrik saç kesimleri ile dengelenmesi gereken bir yüz tipi olduğunu söyleyelim. Uzun yüzlü kadınlar kısa saç modelleri tercih ederken kesimlerini asimetrik küt saç kesimi olarak tercih etmeliler. Çünkü çene kısmında bitecek olan saç modeli yüzünüzün olduğundan daha küçük görünmesini sağlayacaktır.

Kısa Saçlara Nasıl Şekil Verilir?

Kısa saçlara şekil verilmesi oldukça zor olduğunu herkes mutlaka biliyordur. Ama üzülmeyin birkaç kısa saç şekil verme yöntemleri ile bu sorununda üstesinden gelebilirsiniz.

Yüz şeklinize göre kısa saç modeline şekil verebileceğiniz alternatifler bulunuyor bunları sıralamak gerekirse şöyle;

  • Kısa saçlara en kolay yoldan şekil vermek isterseniz ilk sırada jöle kullanarak geriye doğru saçları taranmasıdır.
  • Eğer yuvarlak yüz şekliniz varsa, jöleyi biraz fazla kullanarak saçlarınızı dikebilirsiniz.
  • Farklı tarzda saç stili arıyorsanız, saçlarınızı ön tarafa doğru tarayarak oldukça cool bir hava estire bilirsiniz. Özellikle de geniş alına sahip olanlar yüz şeklini yuvarlak yüz tiplerine yakıştırabilmesi için bu saç şekillendirme yolunu tercih edebilirler.
  • Bilindiği gibi kısa saç kesimlerinde en çok tercih edilen kesim tarzı pixie kısa saçlardır. Dağınık bir görünüm sergilemesine rağmen oldukça canlı ve genç bir görünüm kazandırır.

Bu içeriği de kaçırmayın; Kahküllü Kısa Saç Kesimleri ve Saç Modelleri

Yüz Şekline Göre Kısa Saç Modelleri

Kısa saçların hangi yüze yakışacağını öğrendiğimize göre şimdide örneklerle bu saç modelleri bir göz atalım. Kadınlive saç editörleri olarak galeride bir araya getirdiğimiz kısa kesimli saç modellerini inceleyerek fikir sahibi olalım.

Kısa Saç Hangi Yüze Yakışır? / GALERİ

Uzun Yüz Şekli Asimetrik Bob Kısa Saç Modelleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu