Saç RenkleriSaç Modelleri

Röfle Saç Renkleri ve Röfle Saç Modelleri

Röfle Saç Renkleri ve Röfle Saç Modelleri

Saç modası hiçbir zaman popülerliğini yitirmiyor, saç aralarına renk vermek, diğer anlamı ile ombre, ışıltılar ve gölgeler gibi farklı tekniklerin çıkmasıyla birlikte röfle saç modasının pabucu dama atıldı derken, röfle saç renkleri ile yeniden trend olmaya başladı. Doğal ve çekici görünümleri ile röfle saç modelleri kusursuz güzelliğinizi öne çıkarıyor.

Aralara Atılmış Işıltılı Röfle Sarı Renk Tonları ve Şık Saç Modeli

Röfle Nedir?

Röfle ne olduğu bilmeyenler için bu kısmı atlamadan özetlemem gerekirse, röfle nedir? ve teknik olarak nasıl bir sonuç elde edilir bu sorulara açıklık getirelim. Röfle, saç renginizin 1 veya 6 ton farklı renklerle yapılan saç renklendirmesidir. Peki röfle saçlara nasıl uygulanır? Saçlardan az miktarda tutamlar şeklide alınarak, saç tutamlarının seçilen renk tonuna boyanarak uygulanmasıdır. Alınan saç tutamlarına gölgeler ve ışıltılar katılır. Doğal görünümlü röfle uygulamalarında ise saç renginizin 1 veya 2 ton açık rengi kullanılır.

Işıltı Sarılar Röfle Saç Rengi Trendy Saç Modeli

Röfle Saç Renkleri

Röfle saç renkleri arasında olan ombre renklerin yanı sıra doğal görünümlere sahip röfle saç renkleri mevcut. Doğal görünümlü röfle saç rengi nasıl elde edilir? Diye soruyorsanız, doğal röfle renkleri sadece saçınızın 1 ya da 2 ton açık rengi ile yapılıyor bu da saçlarınıza doğal bir görünüm katıyor. Röfle saç renkleri özellikle açık renk sarı tonlarından daha çok koyu sarı renk tonları kullanılıyor. Saçlar güneşe maruz kaldığında açılarak doğal ve parlak bir görünüme sahip olmaktadır. Bunun yanı sıra saç rengi çok fazla açılmadığı için yanma ve yıpranma gibi sorunlar ortaya çıkmıyor. Özellikle de saçlarınızda herhangi bir boya yoksa, doğal görünümlere sahip röfle renkleri saçlarda çok harika görünüyor.

Röfleli Saç Rengi ve Bukleli Saç Modelleri

Röfleli saç renkleri arasında en çok tercih edilen tonlar ise koyu kahveler, orta kahveler üzerinde koyu kumral renkler bu renk tonu üzerinde kestane ve çikolata saç renkleri harika görünümler kazandırabiliyor. Şunu söylemeden geçmek istemiyorum, saçlarınızın doğallığını bozmayacak şekilde ışıltılı röfle saç renkleri kullanmayı deneyebilirsiniz.

Doğal Genç Görünümlü Röfle Saç Rengi ve Dalgalı Saçlar

Evde Röfle Nasıl Yapılır?

Evde röfle yapmak düşündüğünüz kadar zor bir şey değildir. Birkaç basit adımla evde kolayca saça röfle uygulayabilirsiniz. Evde röfle yapmak isteyenler ilk olarak röfle seti temin etmek ya da satın almak durumundadır. Daha sonra saçlarınızı boyama işlemine geçmeden tarıyorsunuz. Uygulamak istediğiniz röfle sıklığına göre saçları tutamlar şeklinde ayırıyoruz ve ardından boyamak istediğimiz saçların alt kısmına alüminyum folyo koyarak, röflenin sıklığına göre saçı röfleyerek, folya yardımı ile kapatıyoruz. Daha sonra röfle istenilen kıvamda olduğunda alüminyum folyo saçlardan çıkartıyoruz. Bu işlemler sırasında dikkat etmeniz gereken önemli husus saç diplerine kadar saç boyası sürülmemesidir.

Koyu Platin Sarı Röfle Saç Renkleri ve Dalgalı Saç Modelleri

Röfle Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Röfle saç rengi daha çok açık tenliler, kumrallar ve buğday tenli bayanlara yakışmaktadır. Esmer tenli bayanlar da yakışan röfle saç renkleri daha çok esmerlerin görünümü yumuşatmada etkilidir. Doğal röfle saç rengi açık tenli ve buğday tenli bayanlar da güzel durmaktadır. Eğer saç renginizden sıkıldıysanız, değişiklik arıyorsanız, ışıltılı renkler hoşunuza gidiyorsa saçlarınıza röfle yaptırabilirsiniz.

Röfle Dalgalı Saç Rengi ve Saç Modelleri

Röfle Saç Modelleri

Röfle uygulanacak saç renginde ana saç rengi çok önemlidir. Röfle her saç rengine uygundur fakat sadece siyah saçlara uygun değildir. Özellikle de açık ve buğday tene sahip bayanlarda çok güzel durmaktadır. Sizler için aşağıda röfle saç modelleri adında bir galeri resimleri sunduk bunlar içerisinde size en uygun olan röfleli saç modelini kendinize örnek olarak seçebilirsiniz.

Doğal Görünümlü Röfle Saç Rengi ve Saç Modelleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu