Saç Modelleri

Kahküllü Kısa Saç Kesimleri ve Saç Modelleri

Kahküllü kısa saç kesimleri ve saç modelleri

Kahküllü kısa saç modelleri son zamanların en çok tercih edilenler arasında yer alır. Kahkül kısa saça en çok yakışan saç tipidir. Her yüz tipine uymadığı da bilinmelidir. Kahküllü saç, kullanımı oldukça kullanışlıdır ve sizi çok uğraştırmaz. Bu saç modelini kullanmak istiyorsanız bir kaç ipucundan yararlanabilirsiniz. Öncelikle alnınız geniş ve yüz hatlarınız buna uygun olmalıdır. Çünkü kestirdiğiniz kahkül doğru kısalıkta kesildiği görünmezse ortaya çıkacak görüntü pek hoş olmaz. Kahküllü kısa saç kesimileri tercih etmek isterseniz bir diğer bilmeniz gereken konu saç telleriniz düz ince olmalıdır. Gür ve kabarık saçlara kahkül çok fazla önerilmez.

Kahküllü kısa saç modelleri son dönemde oldukça popüler ve çok marjinaldir. Kestirdiğiniz kahkül kaşları ve gözleri öne çıkarır ve hoş bir görünüm sağlar. En çekici bayanlar ise kahküllü bayanlardır.

Saçlarınızın ön kısmının uzun olması kahküllü saç modeli kullananlar için baya iyi bir seçimdir. Elmacık kemikleriniz de belirgin ise çok şanslısınız demektir. Kahküllü kısa saç modelini kullanmamanız gereken yüz tipi ise yuvarlak yüz tipidir. Bu yüz tipine kullanacağınız kahkül yüzünüzü daha geniş gösterir ve tercihleriniz arasında yer almamalıdır. Fakat illa kahkül kullanmak istiyorsanız keseceğiniz kahkül yana doğru kesilmiş olmalıdır.

Kahkül kesim modellerinin uzuna asimetrik inen modelleri eskide kaldığı gibi artık düz ve net kahkül kesimleri moda haline gelmiştir.

Kısacası kısa kahküllü saç modellerini kullanmak istiyorsanız alnınız bombeli saçlarınız düz ve ince olmalıdır. Kahkül kesimini kullanmadan önce birkaç örnek incelemek kullanacağınız kahkül modelini iyi belirlemeniz gerekir. Bunların yanı sıra kesim yaptıracağınız kuaförü de iyi seçmelisiniz. Yanlış bir seçim yaparsanız kesim sonucunda hüsrana uğrayabilirsiniz.

Bu içerikte ilgi çeker; Kısa Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

Kahküllü Kısa Saç Kesimleri

Kadınlive saç editörleri olarak saç kesimleri hakkında yukarıda bahsettik şimdi gelelim kahküllü kısa saç modelleri örneklerine galeride inceleyeceğiniz görsellerde kahküllü saç kesimleri ve saç modelleri size ilham kaynağı olabilir. Çok fazla lafı uzatmadan sizi galeri ile baş başa bırakıyoruz.

Kahküllü Kısa Saç Kesimleri ve Kahküllü Saç Modelleri / GALERİ

Farklı Stil Kahküllü Kısa Saç Kesimi ve Saç Modelleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu