Aşk & İlişkilerEvlilikHayata dairRuh Sağlığı

Aldatmak, Aldatılan Kadın, Aldatılan Kadın Psikolojisi Ve Kadınlar Neden Aldatılır?

Aldatmak, Aldatılan Kadın, Aldatılan Kadın Psikolojisi Ve Kadınlar Neden Aldatılır?

Günümüzde ki ilişkilerin bitmesindeki, başlıca sebeplerden biride aldatılma ve aldatıldığına dair şüphe, hissiyatları’dır. Peki, bu şüphe hissiyatı ne gibi sonuçlar doğurur. Aldatılan kadın psikolojisi, kişide ciddi ruhsal bozukluklara sebep, olabilir. Birbirini seven mutlu çiftlerin, zamanla birbirinden soğuması sonucunda, aldatma ve aldatılma gibi problemler, meydana gelebiliyor. Kadınlar bildiğimiz üzere hem duygusal hem de her acıdan ayrıntılı düşünce sistemine, sahiptirler. İşte bu yüzden aldatılan kadın, aldatılmanın verdiği olumsuz enerjinin altında ezilir ve hazmedip, eski yaşantısına devam etmesi içinde ciddi zaman kayıpları yaşar. O halde gelin aldatılan kadın psikolojisini maddeler halinde, inceleyelim.

Aldatılan Kadın Psikolojisi

  • Eğer bir kadın aldatıldığına dair şüphe duyarsa, Psikolojik çöküntü yaşaması an meselesidir. Ayrıca aldatılmaktan çok kadınların birçoğunu, aldatılma korkusu hayat motivasyonlarını yok eder.
  • Kadınlar başta da bahsettiğim gibi ayrıntılı düşünce sistemine sahip oldukları için kendilerine yapılan yanlışı, asla unutmazlar. Daha doğrusu unutmamak için ellerinden geleni yapar ve ruh sağlıklarını daha çözülmez bir probleme, sürüklerler. İşte kadınlardaki bu unutmamışlık benliklerini kemirir ve egosunu, ortaya koymasını sağlar. Egoda kadına sürekli intikamı seslendir. Bu durum karşısında egosuna yenik düşüp, psikolojik olarak kendisini rahat hissedeceğini zannettiği, intikama başvurur. Bu intikam şeklide genellikle, bir inat uğruna hayatına başka bir erkeği kabul etmesi, olur.
  • Aldatılan kadın, evli ve çocuk sahibiyse, bazen kendi arzularını, kendi düşüncelerini, kendi sevgisini ve en önemlisi de kendine olan saygısını da hiçe sayarak, çocuklarının geleceğini ve onların psikolojisini düşünür. Babayı, çocuklarının gözünde ‘aldatan baba’ imajından kurtarır. Ancak ilk baştaki gibi bir huzur olmadığı gibi ilk baştaki gibi bir sevgi ve saygıda olmaz. Ya da zamanla affedilir ve kabuk bağlar.
  • Aldatılan kadının nasıl bir erkeğe karşı güvensizliği oluşa biliyorsa, kendisine de aynı şekilde bir güvensizliği olaşabilir. Bu güvensizlikte kadında, partnerine yetmediğinin ve o yüzden aldatıldığının hissini verir ve bu durum aldatılan kadında, büyük çaplı bir öz güvensizliğin gelişmesine sebep olarak, duygusal yönden büyük travmaları da beraberinde getirir.

aldatılan kadın

Aldatılan Kadın

Hemen hemen hepimizin tahmin ettiği gibi aldatılmak zor ve ciddi psikolojik sorunlara sebep olup, çeşitli psikolojik savaşlara zemin, hazırlayabiliyor. Günümüzde de ne yazık ki her kez bu psikolojik savaşın, doğurduğu sonuçlarla kolay kolay mücadele edemiyor. İşte burada da aldatılan kadın psikolojisi devreye, giriyor ve kişi kendisine karşı yapılmış bu gurur kırıcı davranışı, göz ardı etmesi ve toparlaması için uzun bir zaman ve zorlu bir süreç, içerisine giriyor ve böylece psikolojik savaş, başlıyor. İşte bu verilen ruhsal savaş, aldatılan kadınlarda birçok yan etki yaratır. Bu yan etkilerden en önemlisi ve en tehlikelisi de kişinin, güvensiz ve şüpheci bir tavır edinmesidir. Kişi, bu süre zarfında ön yargılı ve şüpheci bir tavır, takınır ve bu ön yargı ve şüpheler kadının hayatında edindiği arkadaş ilişkilerine kadar, yer edinir ve dolayısıyla sadece karşı cinsle olan ilişkilerinde değil, başka ilişkilerinde problemler yaşamasına yol açar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu