Güzellik

Ünlüler güzel kalmayı nasıl başarıyor?

Dünyaca ünlü bayanlar yıllar geçtikçe kendi form ve görüntülerini daima güzel tutar, biz sanki her defasında onları daha da genç görüyoruz! Artık buna nasıl başarıyorlar? Nasıl oluyor ki, yıllar bizim yüzümüzden, ellerimizin üstünde derin derin kırışıklıklar düşürüyor, vücudumuzda selülit oluşuyor, cildimiz sarkar, yaşça bizden defalarca büyük olan ünlü kadınlar ise bizden daha genç ve güzel görünüyor?

Elbette, dikkate almak gerekir ki, onlar daha farklı hayat yaşıyor ve gerektiği geldikçe de plastik operasyonlar yaptırıyorlar, fitnes kulüplerde saatlerce antrenman yapıyor ve bir şeyi de unutmamak gerekir ki, güzelliğin başlıca nedeni beslenme, sağlıklı bir yaşam tarzı ve stresten uzak olmaktır. Doğru beslenme ile ilgili ayrı ayrı ünlü kadınların kendi sırları var ki, onları sizinle de paylaşmak istiyorum.

Yulaf yarması – Madonna’nın sürekli güzel kalma sırrı

Pop prensesi Madonna ve onun ardından da top-model Nataley Vodyanovoy, şarkıcı Valeriya, teleaparıcı Tinoy Kandelaki her şehrini pişmiş yulaf lapası ile açıyorlar. Sabah yemeğine renk katmaktan dolayı lapası kuru üzüm, kayısı kurusu, çilek meyveleri, susam ile süslerler.

madonna-yulaf-ezmesi

Yulaf yarmasının içeriği midenin çalışmasını Normalleştirici maddelerle zengindir. Yulafın içerdiği bileşik hidrokarbonlar uzun süre insanın tok kalmasına neden olur. İçeriğinde olan B vitamini sindirim sürecini iyileştirir ve cilde olumlu etkiler, A ve E vitamini güzellik verir. Yulaf yarması mineraller ve demir bakımından zengindir ki, bu da kasları güçlendirir.

NOT: Bazı insanlar tahıl bitkilere karşı çok hassastır ve böyle kişilere yulaf yarmasından kullanması tavsiye edilmez, çünkü yulafın içerdiği bitkisel asitlerin organizmada aşırı toplanması kemiklerde ve kaslarda kalsiyumun yıkanıp gitmesine neden olabilir.

Karabuğday – Demi Moore detoks sırrı

Hepimizin iyi tanıdığımız kara başak bizim ülkede her markete var olduğu halde, çoğu yabancı ülkelerdeilaç bitkisi gibi eczaneler satılıyor. Hollywood yıldızı Demi Moore kendisi için kara başak yarmasını Fransa’dan getirtir. Neden yıldızlar gibi biz de Karabuğday sürekli kullanmayalım ki?

demi-moore-güzellik-sırrı

Karabuğday yarmasının içeriği iyi sindirim edilen protein, hidrokarbonlar, mineral ve vitamin içerikleri. Fakat sanmayın ki, içinde proteinin olması ile o, eti yerine geçebilir. Hayvan ve bitkisel proteinler içerdiği amino asitlere göre birbirinden tamamen farklı 2 farklı birimlerdir. Karabuğday fito asitlerin hesabına organizmada kan dolaşımını artırır, kalbi ve kasları kuvvetlendirir. B1, B2, B6, P vitamini, kalsiyum ve demirin sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir. Kalsiyum ayrıca kemiklerin kırılganlığını, saçların seyrelmesini önler. Demir ise yüze güzel tazelik verir. Karabuğday yarmasından düzenli kullanmak mide-bağırsak toksinlerden temizler, metabolizmayı hızlandırır ve detoks efekti yaratır.

NOT: Kara başak ek olumsuz etkileri tespit edilmemiştir.

Havuç – Alessandra Ambrosio’nun vitamin sırrı

Yer kökünden hazırlanmış besinler bol vitaminle zengin olduğundan tokluk hissi yaratır.

Alessandra-Ambrosio-güzellik-sırrı

Havuç karoten deposudur, ayrıca kompozisyon E, D, B, C vitaminleri, kalsiyum, potasyum, magnezyum, demir, iyot, fosfor gibi iz elementler ve mineraller bulunur. Bileşiminde uçucu yağları da mevcuttur. A vitamin vücuda savunma gücü verir, enfeksiyonlarla mücadele eder. Boğaz ağrısı zamandan ondan ilaç olarak da kullanılabilir. Havuç organizmanın bir takım ortadan kadırmaya yardımcı olur, ayrıca süt veren anneler için süt artışında faydalıdır. Ayrıca bu turuncu sebze vücudu kanserden ve radyasyondan korur.

Havuç salatanın sıvı yağ gezdirmek gerekir. Havuç suyu güzellik için vazgeçilmez bir araçtır.

NOT: Aşırı havuç kabulü yasaktır. A vitamini karaciğerde yavaş yavaş toplanıyor, tedricen iştahanın azalmasına, uykusuzluğa ve hareket sisteminde rahatsızlığa sebep olabilir. Allerjisi olan insanlara da havuç kullanımı tavsiye edilmez. Günde norm 100-150 gr havuç planlanmalıdır.

Avokado – Beyonce’nın sırrı

Beyonce gibi bir çok Hollywood divaları, top-modeller ve aktrisler avokadonu “övmekten” usanmazlar. Butropikal, egzotik bitki gençleştirici etkisine göre kadınlar tarafından çok seviliyor. Onun içeriği E vitamini bakımından zengindir. Bilindiği gibi, E vitamini gençlik vitamini denir, o, hücrelerin erken yaşlanmasını önler.

Beyonce-güzellik-sırrı

Avokado vitamin ve mineral deposu. B grubu vitaminler A, C, PP, D vitaminleri, fosfor, sodyum, bakır, potasyum, kalsiyum, kan damarlarını kolesterolden temizleyen olein asit bakımından zengindir. Vitamin E hücreleri virüs ve enfeksiyonlardan koruyor. Ayrıca hücrelereri oksijenle daha iyi sağlanmasına neden olur ve hücre yaşlanması sürecini uzatır. Düzenli kullanımı gençleştirme etkisi verir. Avokado karında oluşan bir takım sorunların önler. Kalp-damar sistemi hastalıklarının tedavisinde çok faydalıdır, cinsiyet sistemini uyarır, ayrıca hafızayı güçlendirir.

NOT: Avokado peynirle soğuk halde yenir. Çünkü meyvenin içeriğinde tinin maddesi var ki, sıcak işlemeler sırasında acılaşa bilir. Açık havada kaldıklarında meyve çabuk kararıyor. Bu nedenle salatalara en sonunda eklenmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu