Makyaj

Mineral makyaj nasıl yapılır?

Mineral makyaj nasıl yapılır?

Zaman zaman ilerleyen teknoloji ve buna imkân sağlayan küresel değişimler her fırsatta olduğu gibi birçok faydalar sağlamaya neden oluyordu. Ülkemize yeni gelen çeşitli ürünler ve makyaj malzemeleri kadınlar için olmazsa olmazlardandır. Fakat bu mineral makyaj ürünlerinin tam olarak nasıl olduğuna dair belirli fikirleri olmayan kadınların bunlar adına düşüncelerini de kafalarını karıştırıyordu.

Bizler bugün aklınızdaki bu şüpheleri silmek için mineral makyajdan bahsedeceğiz. İnsan vücudunun her noktası olduğu kadar cildi de minerallere ihtiyaç duyar ve bunları karşılamaya çalışır. Şu zamanda birçok makyaj malzemesinin içinde mineraller bulunarak insanlara sunulmaktadır, fakat bunların yanında zararlı maddelerde bulunan bu malzemeler insanların ciltlerinde çeşitli lekelere ve geri dönülemez yaralara sebep oluyordu.

Makyaj malzemelerine göre bir o kadar da az olan mineral makyaj ve kozmetikler bu olumsuz şartlara karşı biraz olsun iç rahatlatıcı ve kullanılabilir niteliktedir…

mineral-makyaj-1

Mineral makyajın sırasıyla faydalarından bahşetmiş olursak şöyledir;

  • Yüzünüz için iyi bir kapatıcı niteliğindedir ve tek kat sürmek yeterli olacaktır.
  • Kırışıklıkların çok daha az belirgin olmasını sağlaması geri yansıtıcı niteliğini taşımasından kaynaklanmaktadır.
  • Bir diğeri ise yine yansıtma özelliği sayesinde güneşin zararlı ışınlarına karşı yüzümüzü korumaktadır.
  • Doğal makyaj sevenlere göredir, yapaylık taşımaz.
  • Sivilce, leke ve siyah noktalar gibi kötü görünüme neden olmayıp yüzün su dengesini sağlar.

Son derece etkili olan bu mineral makyaj yapılırken ve aynı zamanda sağlığınız açısından sorun yaratmayan mineral makyaj için kozmetik ürünler alırken, biraz daha dikkatli ve kontrollü bir şekilde seçim yaparak güneşin zararlı etkileri altında ve kapalı ortamlarda farklı renk tonları verebileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle bu malzemeleri alırken hem iç konumlarda hem de dış mekânlarda test ederek doğru bir renk tonlarda ürünleri aldığınızdan emin olmalısınız.

Kullanılan mineral makyajın sivilce leke ve siyah nokta yapmıyor diye onu sürekli kirli bir yüze uygulamak yanlıştır. Çünkü bu malzemeler temiz bir yüzde kendisini gösterir ve sizde böylece iyi bir sonuç alabilirsiniz. Yani en iyi sonucu almanız güzelce yıkanmış ve temizlenmiş bir yüze nemlendirilen sonra uygulanarak yerine getirilecektir. Bizce daha fazla beklemeyin ve sizde siparişinizi verin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu