Saç Modelleri

Yılbaşına Özel Saç Modelleri

Hediyelerimizi almaya başladık, evler çam ağaçlarıyla, sokaklar da çeşitli süslemelerle renklendi. Yani yılbaşı hazırlıkları son hız devam ediyor! Ama eğer o gece için bir planın varsa hazırlığını kesinlikle son güne bırakmamanı öneririz.

Şimdiden giyeceklerini ve aksesuarlarını hazırlamalısın. Bunların dışında karar vermen gereken bir nokta daha var. Tabii ki saç modelin! Eğer şimdiden nasıl bir model istediğine karar verirsen yılbaşı gecesine daha çabuk hazırlanırsın.

İşten eve geldiğinde çok kısıtlı zamanın olur ama nasılsa saçlarımı yaptırırım diye düşünüyorsan da sana özellikle o gün tam kapasite dolu olan kuaför salonlarını unutmamanı öneririz. İşte bu yüzden en iyisi evde rahat rahat pratik bir modelle saçlarını şekillendirmeniz. Ama hangi model diye düşünüyorsanız fikir vermesi için hazırladığımız tavsiyelere göz atmalısınız.

İpucu : Uygulayacağın saç modelleri saçının uzun, kısa ya da orta uzunlukta olmasına değişecektir. Seçenekleri değerlendirirken yüz şekline ve giyeceğin kıyafetle uyumlu olmasına dikkat etmelisin. Ayrıca evinde hazırlığını yapabilmen için birkaç kilit ürün ve şekillendirici aletin elinin altında bulunması gerekir. Bunlar hangileri mi? Saç maşası, kullanışlı bir saç fırçası, kaliteli bir saç spreyi.

Balerin Topuzu

Sıkı bir topuz için saçlarının balerin modeli yapabilir ve topuzunu da taçlarla veya diğer saç aksesuarlarıyla süsleyebilirsin. Kullanacağın bu aksesuarlar şık bir görünüm sağladığı gibi olabilecek küçük hataları örtmende yardımcı olacaktır. Gergin topladığın saçlarını atkuyruğunun etrafına dola ve son olarak da şekillendirici sprey ile sabitle.

yilbasi-ozel-sac-modelleri-2

Hacimli Dalgalar

Dalgalı saç modelleri de günün kurtarıcısı olabilir. Modern bir görünüm için de sadece uçlarda dalgalar oluşturabilirsin. Bunu yaparken de maşayı kullanırken üst kısımlardan değil de alt kısımlardan şekil verildiğinde daha sade ve asil bir model elde edersin.

Seçimin ne olursa olsun kendi tarzını yansıtan kıyafeti, saçı ve makyajı tercih etmenin en doğrusu olacağını sakın unutma!

yilbasi-ozel-sac-modelleri-3

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu