Dekorasyon

Mutfakta açık raf tasarımı

Mutfakta açık raf tasarım fikirleri

Annelerimizin ve ev hanımlarının günün büyük bir zamanını geçirdiği yerler mutfaktır. Bu nedenle mutfakların hoş ve içi açıcı olması gerekir. Evinizdeki mutfaklar ne kadar ferah ve aydınlık olursa o kadar yemek yapma isteğiniz artacaktır. Açık renklerde mutfak mobilyaları fazla ışık mutfaklar için en ideal olanıdır.

Mutfaklarda raf kullanmak hem alandan tasarruf sağlarsınız hemde dekoratif bir hale getirebilirsiniz. Baharatlar, aksesuarlar, fotoğraflık ve dekoratif objeler kullanarak rafları doldurabilirsiniz.

Kadınlive editörleri olarak birbirinden farklı ve şık tasarımlara sahip mutfak raflarını sizlerle paylaşıyoruz. Sizde bu raf modelleri arasında kendi mutfağınıza uygun bir raf bulabilirsiniz.

mutfak-acik-raf-1

Mutfak dolaplarının içerinde sakladığınız fincan takımları ve bardakları açık raflarda sergileyerek hem hoş bir görünüm elde edin hemde mutfakta oldukça cool bir hava oluşturun. Ayrıca aksesuarları mutfak dolaplarının içerisinde değil de açık mutfak raflarında sergileyebilirsiniz. Şık ve zarif mutfağınıza ekleyeceğiniz raflar ile mutfağınızı daha şık bir hale getirebilirsiniz.

mutfak-acik-raf-2

Mutfakta kullanacağınız rafları her türlü model için tercih edebilirsiniz. Modern veya klasik mutfaklarda farklı açık rafları tercih edebilir ve ortamı daha ferah bir hale getirebilirsiniz. Günlük hayatta çok sık kullandığınız çay ve kahve makinelerini ve rondoyu açık mutfak raflarına koyarak alandan tasarruf edebilirsiniz.

mutfak-acik-raf-3

Daha öncede bahsettiğim gibi küçük ve dar mutfaklarda açık raflar mutfağı daha ferah bir hale getirecektir. Eğer küçük bir mutfağa sahipseniz muhakkak mutfağınızda raf kullanın.

mutfak-acik-raf

Bunun yanında dolap koyamayacağınız küçük alanlara küçük dekoratif raflar yerleştirerek ölü alanları değerlendirebilirsiniz. BU raflara dekoratif aksesuarlar ve mutfak objeleri koyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu