Dekorasyon

Yatak odası karyola modelleri

Yatak odası karyola modelleri

Konu İçeriği

Günün yaklaşık olarak sekiz dokuz saatini geçirdiğimiz yatak odalarının şık ve güzel olması önemlidir. Üzerinde yattığımız yatağın yumuşak ve ortopedik olması kadar karyolanın şık ve zarif olması da gerekir. Karyolalar genellikle yatak odalarının merkezinde bulunur. Diğer eşyalar ise karyolanın etrafında şekillenmektedir.

Karyolanın baş kısmı ve ayakucu kapalı ise karyolanın kullanım alanı oldukça azalacaktır ve sadece yan kısımlar kullanılabilecektir. Dolayısıyla küçük bir yatak odasına sahipseniz böyle bir modelden yana tercih yapmanız size daha az alan sağlayacaktır. Bununla beraber yatak odanız büyükse ve eşyalarınızı rahatça yerleştirebiliyorasanız bu karyola modelini tercih edebilirsiniz.

karyola modelleri 1

Tüller ile yatak odanıza farklı ve otantik bir hava katarak masalsı bir ortam oluşturabilirsiniz. Romantik birisi iseniz ve bunu yatak odanıza da yansıtmak istiyorsanız ferforje yatak karyolası sizin için doğru karar olacaktır. Küçük yatak odalarında hem fazla alan doldurmadığından dolayı hemde şık ve zarif bir görünüme sahip olmasından dolayı çokça tercih edilmektedir.

karyola modelleri 2

Küçük ve dar yatak odalarında bu modeli tercih edebilirsiniz. Karyolanın baş kısmı fazla yer kaplamamasına rağmen oldukça ihtişamlı bir görünüme sahiptir. Karyolanın üç kısmının da açık olması kullanım açısından kolaylık sağlayacaktır.

karyola modelleri 3

Bu model karyolalarda yatak örtüsü seçerken fazlaca dikkat edin. Bu modellerde diğer karyolalar için olan yatak örtüleri olmayacaktır. yatağın kenarlarından sarkan yatak örtüleri bu karyola için uygun değildir. Bu model karyolalarda genellikle yatağın içine katlanabilen yatak örtüleri tercih edilmektedir. Eğer bu yatak karyolasını kullanacaksanız yere sarkan yatak örtüleri yerine katlanan yatak örtülerini tercih edin. Sadelikten yana bir tercih yapacaksanız bu karyolayı yatak başı kullanmadan da tercih edebilirsiniz.

karyola modelleri 4

Karyolanın uç kısmının kapalı olması küçük yatak odaları için dezavantajdır. Bu alanın kapalı olması odadaki boş alanının kullanımını da kısıtlayacaktır. Bu model klasik yatak odası örtüleri yerine modern yatak odası örtüleri için daha idealdir. Klasik görünümlü ahşap karyola ayakucunda puf ile tamamlanmıştır. Böylece karyolanın ayakucu kullanışlı bir hale gelmiş olacaktır. Klasik modelden modern modele geçiş olan bu karyola ile iki akımı da bir arada yaşayabilirsiniz. Deri ya da kumaş kaplama odayı daha ferah bir hale getirecektir. karyolanın alt kısmının sandıklı olması eşyalarınızı saklamanıza yardımcı olacaktır. Bu model daha çok yazlık evlere yakışacaktır. Karyolanın üzerine renkli tüller ile sineklikler de yapılabilir. Bu sineklikler odayı dekoratif bir hale getirecektir.

karyola modelleri

Neşeli ve gün boyu zinde kalmak isteyenler için bu model çok uygun olacaktır. Bu karyola modeli canlı ve renkli kumaşlarla kaplama yaparak veya sade kumaşlar ile de faklı bir hava katabilirsiniz. Eğer modern yatak odasını tercih ediyorsanız modern tarzın hakim olduğu bu model tam size göredir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu