Dekorasyon

Oturma odası nasıl dekoratif hale getirilir?

Oturma odası nasıl dekoratif hale getirilir

Günün büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz oturma odalarıdekoratif  bir hale getirmek istiyorsanız? Sizin için birkaç fikir önerebilirim. Oturma odasında sıcak, samimi ve içten bir ortam oluşturmak için mobilyalarınızı orta sehpanın etrafında konumlandırın. Büyük oturma odalarında ise kitap okuma köşesi ve kitaplık oluşturun.

Kitap okumayı seviyorsanız ve evinizin oturma odası bir büyük ise kendinize berjer alın ve odanın bir köşesini kendinize ayırın. Bu kısımda boş vakitlerinizde kitap okuyabilirsiniz.

oturma-odası-dekor-1

Eşyalarınızı saklamak için veya içerisine kitaplarınızı koymak için gömme dolaplar, duvar monte edilmiş ya da duvardan bağımsız dolaplar yerleştirin. Halı ve kilim seçiminde ise mobilyalara uygun renk tonlarına ağırlık verin. Bu renk tonlarına dikkat ederseniz oturma odanızda şıklığı yakalayabilirsiniz.

oturma-odası-dekor-2

Konsol ve yemek masası kullanırsanız oturma odanız daha farklı bölümlere ayrılmış olacaktır. Konsol ve yemek masasını geniş oturma odasına sahipseniz tercih ediniz. Rahatlığa düşkünseniz ve basit olanı seviyorsanız oturma odanıza iki tekli koltuk ve bir kanepe yerleştirebilirsiniz. Böylece daha esnek bir oturma alanı sağlamış olacaksınız.

oturma-odası-dekor-3

Aksesuarlar, Fotoğraf çerçeveleri ve özel mobilya eşyalar oturma odanızın belirgin unsurları arasında olacaktır. Bu tür eşyalar sizin kişiliğinizi de yansıtacaktır.

oturma-odası-dekor-4

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu