Saç Modelleri

Kariyerinizi değiştiren 8 saç stili!

Saçlarınızın kariyerinizi değiştireceğini biliyor muydunuz? Kadinlive Kadın Ekibi olarak mercek altına aldık ve sizlerle paylaşıyoruz. Ünlü isimlerin kariyerlerini şekillendirmesinde büyük rol oynayan saç değişimlerinden ve sihirli saç kesimlerinden örnekler…

Saç stilimiz, hayatımızı çevreleyen birçok şeyle etkileşim halinde. Kendimizi dış görünüşümüzle ifade ederken, saç modelleri ve renkleri kariyerimizi geliştirmemize katkı sağlıyor. Saç tasarımcısı Ashley Javier, yalnızca saç kesmediğini aynı zamanda saçını tasarladığı kişilerin kariyerlerini de değiştirdiğini söylüyor. Bir diğer deyişle, saç stiliniz kendinizi gerçekleştirmenizde ve kariyerinizde büyük rol oynuyor!

İşte Kariyer Yönlendiren Saç Modelleri!

Rooney Mara, Ashlee Simpson ve Leighton Meester kariyerlerinde değişim yaşamak ve eski imajlarını geride bırakmak için koyu rengi tercih ediyor.

Eğer siz de cici kız imajınızdan kurtulup olgun bir ifadeye bürünmek istiyorsanız balyaj ve gölgelerden uzak durup, koyu kahve ve siyah tonlarına yönelebilirsiniz.

sac-kariyer-1

Beyoncé, Destiny’s Child grubundan sıyrılıp kariyerinde tek başına ilerlemek istediğinde saçlarını altın sarısına boyamıştı. Aynı şekilde Marilyn Monroe ve Carolyn Bessette-Kennedt de kariyerlerinde yükselmek istediklerinde saçlarını sarının açık tonlarına boyadılar ve hafızalara kazındılar.

Eğer siz de yıldızlar gibi parlamak ve akılda kalmak istiyorsanız saçlarınızı açık sarı tonlara boyamayı tercih edebilirsiniz.

sac-kariyer-2

İyi giden kariyerinizde bir fark yaratmak ve bir adım öne çıkmak istiyorsanız tercihiniz mutlaka kızıl tonlardan yana olmalı. Moda editörü Taylor Tomasi Hill, başarılı bir moda editöründen sokak modasının öncüsü haline ateş kızılı saçları sayesinde ulaştı!

sac-kariyer-3

Saç stilinizi kişiselleştirerek başarıya ulaşabilirsiniz. Vogue dergisinin efsanevi yöneticisi Anna Wintour, kendine has küt saç stilini yıllardır asla değiştirmiyor. Moda dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Wintour, katıldığı davetlerde de saç stilini değiştirmiyor ve bu stili kendisiyle özdeşleştiriyor.

Kendiyle özdeşleşen saç stiline sahip bir diğer ünlü isim de Friends dizisindeki Rachel karakteriyle ünlenen Jennifer Aniston. Sempatik oyuncu şöhretini gerçekten Rachel karakterini canlandırdığı yıllarda biçimlendirdiği saçlarına borçlu. Bu saç modeli o kadar ünlendi ki, artık kuaförler bu stili Rachel saçı olarak tanımlıyor.

sac-kariyer-4

Kısa saç kesimleri herkeste çok iyi durmuyor fakat kendinize ve yüz hatlarınıza güveniyorsanız saçlarınızı kesmeyi düşünebilirsiniz. Hollywood’un samimi ve şirin güzeli olarak kariyerine başlayan Anne Hathaway, beline kadar uzanan gür saçlarını kısacık kesti ve romantik komediler yerine artık daha ciddi yapımlarda yer almak istediğini tüm dünyaya ilan etti.

Hathaway’in saçlarını kestikten sonra “Sefiller” müzikalinde yer aldığını söylememize gerek bile yok!

sac-kariyer-5

Eğer yaşınızdan daha genç görünmek ve güzel bir havaya bürünmek istiyorsanız saçlarınızı uzatın. Uzun saçlarla ilgili yaygın düşünce yalnızca genç kızlara özgü bir saç stili olduğu.

Fakat Jennifer Lopez, Salma Hayek ve Sofia Vergara gibi uzun süredir göz önünde olan ünlüler gençlik yıllarını çoktan geride bırakmış olmalarına rağmen uzun saçlarından vazgeçmiyorlar. İlerleyen yıllara meydan okumak ve üzün süre işinizin başında kalmak istiyorsanız Hollywood’un yaşsız güzellerinden örnek alarak saçlarınızı uzatabilirsiniz.

sac-kariyer-6

Kariyerinizde yaratıcılık ön plana çıkıyor ve sıra dışı karakterinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız gökkuşağı renkleri tam size göre. Şarkıcı Katy Perry ilk çıkışını siyah saçlarla yapmış olsa da hayal gücünü yansıttığı renkli saçlarıyla şov dünyasını ön sıralarında yer almayı başardı.

sac-kariyer-7

Zooey Deschanel, kariyerinin zirvesine bir anda mı ulaştı sanıyorsunuz? Ünlü oyuncu moda çekimlerini ve şöhretini harika saçlarına ve kâküllerine borçlu.

Güçlü ve istikrarlı bir kariyer planlıyorsanız kaküllü saç modellerine mutlaka göz atmalısınız!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu