Dekorasyon

Tablo ve fotoğrafları doğru asın

Kadınlive kadın dekorasyonda tablo ve fotoğrafları doğru asmanız için bazı ipuçlarımız olacak. Duvara asacağınız tablo ya da fotoğraflar aksesuar olarak dekorasyonun en önemli parçasıdır. Asmadan önce dikkat etmeniz gereken noktalara göz gezdirin..

tablo-fotograf-asma-önerileri-4

Tabloları, fotoğrafları ve aynaları asmak için dikkat edilen 3 temel nokta var:

1- Duvarınıza tablo veya çerçeveli fotoğraflarınızı asarken asla ve asla bir sandalyenin üzerine çıkmayın. Eğer ki bir sandalyenin üstüne çıkıyorsanız bu çerçevenizi çok yükseğe asıyorsunuz demektir. Çerçeveler göz hizasına asılmalıdır. Hiçbir zaman bir aynayı boyunuzdan daha yükseğe asmazsınız değil mi? Aynı kural evinizdeki tablolar ve çerçeveleriniz için de geçerlidir.

tablo-fotograf-asma-önerileri-1

2- Çekiç ve çiviyi bir kenara bırakıp çerçevenizi duvara dayamaya ne dersiniz? Çerçevenizi mobilyanızla birleştirerek hoş bir şıklık yaratabilirsiniz. Ayrıca bir çerçeveyi herhangi bir mobilyanın üstüne asarken on-on beş santimden daha yukarı asmamaya dikkat edin.

tablo-fotograf-asma-önerileri-2

3- Mobilyalarınızla evinizde ki sanat eserleri, tablolar birliktelik sergilemeli. Peki, boş duvarlar ne kadar doldurulmalı? Bir tablonuzun etrafını boş bırakmaktan çekinmeyin. Etrafı boş kalan tablo duvarda odak noktası olacak ve daha da çok dikkat çekecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu