Dekorasyon

Oturma Odası Dekorasyon Önerileri

Hiç şüphesiz ki her birimiz günümüzün büyük bir çoğunluğu evimizde geçirmekteyiz. Evin en fazla kullandığımız bölümü olan oturma odalarının kasvetli ve sıkıcı havasını mobilya, dekoratif objeler, tablolar, çerçeveler ile ortadan kaldırabilirsiniz. Farklı ve muhteşem dekorasyon fikirlerinden ilham alabileceğiniz gibi bir dergiden, kataloglardan yada kendi hayal gücünüzü zorlayarak oturma odası dekorasyonu ile evinizin oturma odasını renklendirebilirsiniz.

Oturma odasının vazgeçilmez parçasından birisi olan koltuk takımları seçerken duvar ve halınıza yakın renk tonlarını tercih etmeniz ortamın havasını biraz daha yumuşatacaktır. Renk tercihlerinde ise eviniz çok fazla güneş almıyorsa açık renk tonlarında mobilya, koltuk takımları, oturma grupları, halı gibi ve diğer dekoratif objeleri kullanabilirsiniz.

Oturma odanızın büyüklüğü de ev dekorasyonu için önemli bir detaydır. Oldukça fazla büyük oturma odasına sahip iseniz oturma grubunun ortasına şık bir sehpa yerleştirerek oturma odanızdaki ölü alanı sehpa ile dekoratif bir hala getirebilirsiniz. Eğer oturma odanız küçük ise L tarzı koltuklar tercih edebilir ve daha geniş bir alana sahip olabilirsiniz.

Günün büyük bir çoğunluğunu geçireceğiniz oturma odasında klasik tarz yerine modern ve ferahlatıcı çok şık muhteşem ortamlar tasarlayabilirsiniz. Eğer klasik ve modern tarzından vazgeçemiyorsanız farklı bir önerimiz olacaktır. Klasik ve modern tarzda eşyaları bir araya getirerek oturma odasında tazelik, derinlik ve kontrast sağlayarak 3’lü denge ile çok muhteşem oturma odası dekorasyonları ortaya çıkarabilirsiniz.

Klasik oturma odası

Bazı insanlar sade ve basit dekorasyonları oturma odaları için tercih ederken, kendilerine özgü stil ve tarzı bir araya getirerek farklı mekanlar oluşturarak harika dekorasyonlar ortaya koyabilmektedirler. Sıradan oturma odalarını farklı objeler ile mekanı olduğundan çok farklı bir dekorasyon ile özel kılabilirsiniz. Modern ve klasik tarzın harmanlanması ile sade ama gösterişli oturma odaları ortaya çıkabilir. Oturma odası sadece renklendirmek ile kalmayıp, kendinize özgü stil ve tarz konularında yaratıcılığınızı ortaya koyarak oturma odanızı farklı stillerle dizayn edebilirsiniz.

Sade oturma odası

Oturma odasının en önemli unsurlarından birisi de elbetteki televizyon ve televizyon üniteleridir. Günümüzde oldukça oldukça fazla yer kaplayan eski tüplü televizyon devri bitmiş ve yerini ince, zarif, şık tasarımlı televizyonlara bırakmıştır. Oturma odasında televizyonu yerleştireceğiniz alan fazla güneş almayan ve duvara monte ederek yerden tasarruf edebilir veya TV ünitesinin üzerine koyabilir ve ünite üzerine dekoratif objeler ile mekana şık görünümler kazandırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu