Saç Bakımı

Saç için 8 maske – uzun saçlar artık hayal değil!

1. Domates maskesi: Bu maske saç artışını uyarır. Olgun domateslerin kabuğunu soyup, rendeden geçirin. Alınan sireni saç diplerine sürün. 15-20 dakika sonra maskeyi yıkayın.

2. Soğan suyu ile maske: 2 hafta, her gün bu maskeyi uygularsanız saçınızın uzamasına garantilidir. 1 ç.kaşığı soğan suyu, 1 ç.kaşığı konyak, 6 ç.kaşığı ayı penyesi bitkisi demlemesi Bütün malzemeleri karıştırıp, saç köküne çekin. Bundan sonra başınızı kapatıp, 1 saat bekleyin. Şampuanla 1 saatten sonra yıkayabilirsiniz.

3. Bal maskesi: Saç artışı hızlandırmak için bu maskeyi her gün gerekir. 1 ç.kaşığı bal, 1 ç.kaşığı konyak ve bir yumurta sarısını karıştırın. Homojen bir karışım alınana denk karıştırın, saçın kökünden uzunluğu boyunca sürün. Saçlarını sellofanla bağla ve üstünden kalın havlu örtün. Bu maskeyi 1 saat tutmak gerekir.

4. Vitaminli maske: Vitaminlerin çoğunluğu saç artışını hayli hızlandırabilir. Eşit miktarda keten ve turp yağını karıştır ve içine 20 kapsül “Aevit” vitamini kat. Saç köklerine bu karışımı sür. Sellofanla başını kapatıp yarım saat bekleyin. Saçları yıkadıktan sonra havluyla kurula. Bu maskeden haftada 3 kez kullanılır.

5. Hardal maskesi: Hardal, kafa derisinde takas prossesini hızlandırır ve saç artmasına neden olur. 200 ml kefir, yumurta sarısı ve 1 ç. kaşığı kuru hardal karıştırın. Malzemeleri iyi karıştırmak gerekir. Maskeyi saç diplerine sürüp, 40-60 dakika bekleyin. İyi sonuç almak için bu maskeden 1 ay boyunca her gün kullanmak gerekir.

6. Bira maskesi: 200 ml bira ve 2 yumurta sarısını köpüklenene kadar karıştır. Alınan karışımı saça eşit paylaştırıp 1 saat tutun. Saatin tamamında yıkayın.

7. Yağ maskesi: Zeytin, Castor ve Hindistan cevizi yağlarını oranda karıştırın. Birkaç dakika masaj hareketleri ile saç diplerine yağ karışımını sürün, sellofanla başınızı kapatın. 1 saatten sonra maskeyi yıkayıp, limonlu su ile durulayın.

8. Maydanoz tohumu ile maske: Maydanoz tohumu – vitaminler, mineraller ve yağ asitleri ile boldur Tohumları öğütüp, saç diplerine sürün. Prosedür haftada 2 kez tekrarlayın.

Verdiğimiz maskelerin uygulamasından sonra saçlarının uzamasının tanık olacaksın. Saç daha güzel, parlak ve sağlıklı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu