Saç Bakımı

Saç Kırıkları İçin Evde Bakım Maskesi Yapımı

Saç kırıkları için evde nasıl maske yapılır, bu maske tarifi zeytinyağı, yumurta ve bal maskesi gibi doğal maskeler ile saçlarınız güçlü ve sağlam olmasına yardımcı olacaktır. Saç kırıklarını evinizde kolayca çözümler üretebileceğiniz maske tarifini sizler için Kadınlive Kadın ekibi olarak derledik.

Saç kırıkları sorunu neredeyse tüm bayanların ortak sorunları arasında yer alır. Bir çok bayan uzun saç modellerini çok beğendiği söylenebilir ve saçlarını uzatmak istediklerinde saç kırıkları bu duruma izin vermiyor. Saçları uzamadan saçlarındaki kırıkları aldırmak ve kısaltmak zorunda kalınıyor. Bundan dolayı bayanların saçlarını uzatmaları ve uzun saçlar hayal olmaktan öteye gitmiyor.

Bu durumu aksine çevirecek bir çok farklı yöntemler uzmanlar tarafından ele alınıyor. Saçlarınıza doğru, düzgün ve etkili bakımlar uygulamanın sonuncunda saç kırıklarından kurtulabilir ve arzuladığınız uzun saç ve sağlıklı saçlara kavuşmanız mümkün olacaktır.

Saç kırıkları, saçları bakımsız, cansız ve sağlıksız gösterdiğinden dolayı kırık saç uçlarını bir an önce bakım yapmak saçlarınızın görüntüsünü önemli ölçüde etkileyecektir. Sizlere vereceğimiz doğal saç kırıkları maskelerini evde kendiniz rahat bir şekilde saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Uygulaması pratik ve kolay olan ve bir o kadarda etkili maske tariflerimizi yazımızın devamında görebilirsiniz.

Saç Kırıkları İçin Maske Önerileri

1 – Saç Kırıkları İçin Zeytinyağı Maske Tarifi

Zeytinyağı saç bakımında çok etkili bir yağ olduğunu hepimiz biliriz değil mi? Zeytinyağı saç kırıkları bakımında da çok etkili ve faydalı bir maskedir. Zeytinyağı saçlarımıza çok iyi bakım yapar ve saçların sağlıklı ve canlı görünmesine yardımcı olur. Zeytinyağı saç maskesinin en önemli özelliklerinden biriside saç köklerinden uçlarına kadar beslemesi ve saç kırıklarının onarılmasına yardımcı olmasıdır.

Zeytin yağı maskesini saçlarımıza kullanırken saçlarımızı çok ıslatıp nemli şekilde uygulanması saç bakımında daha etkili sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır. Saç kırıkları için uygulayacağınız bu maskeyi önce kuaförünüze giderek saç kırıklarınızı aldırın ve daha sonrasında uygulayın bu şekilde saç kırıklarının önüne geçebilirsiniz.

2 – Saç Kırıkları İçin Üçlü Maske Tarifi Zeytinyağı , Yumurta, Bal

Saç kırıkları için en etkili çözüm yolu ise yumurta, zeytinyağı ve bal ile yapılan karışımlı maske olacaktır. Bu maske sayesinde hızlı bir şekilde saç kırıklarından kurtulabilirsiniz.

Üçlü Maske İçin Gerekli Malzemeler:

– Zeytinyağı (4 tatlı kaşığı)
– Yumurta sarısı (1 adet)
– Bal (1 tatlı kaşığı)

Bu Yazımıza Ayrıca Bkz ; Parlak Saçlara Evde Bakım Nasıl Yapılır?

Maskenin Hazırlanışı:

Evinizde herhangi bir küçük kase veya kap içerisine yukarıdaki belirttiğimiz malzemeleri koyun ve karıştırın elde ettiğiniz karışımı temiz olan saçlarınıza uygulayın. Uygulayacağınız saçlara maske miktarı az gelirse saçlarınızın uzunluğuna göre malzemeleri orantılı bir şekilde artırarak kullanabilirsiniz. Bu maskeyi saçlarınızın diplerinden uçlarına kadar eşit bir şekilde uygulayın.

Saç maskesini evinizde hazırlarken zeytin yağını çok az ısıtabilirsiniz. Zeytinyağı ısıtırken dikkatli olun yarım dakika kadar ısıtın aksi taktirde saç derinizi yakabilirsiniz. Ayrıca Isıttığınız zeytinyağı sıcak iken yumurtanın sarısını karıştırmayın yumurta pişebilir! Bu yüzden çok az ısıtılmalıdır. Havalar sıcak ve yaz günlerinde iseniz ısıtmaya bilirsiniz. Saç kırıklarına karşı etkili olan bu üçlü maskeyi saçlarınızda 45 dk kadar bekledikten sonra saçları yıkarak temizleyebilirsiniz. Etkili ve iyi sonuçlar elde etmeniz için bu maske tarifini 2 haftada bir kere düzenli periyotlar şeklinde uygulayın.

Bir önceki yazımız olan Kabarık saçlar için çözüm yolları başlıklı yazımızda kabaran saç ve saç bakımları hakkında bilgiler vermiştik. Bu makalemizi incelediniz mi?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu