Makyaj

Ruj Seçimi Neye Göre Yapılır?

Ruj Seçimi Neye Göre Yapılır?

Doğru ruj seçimi size yakışan ruj dur. Diğer yazılarımızda olduğu gibi öncelikle (ten rengi) vücudunuzdan 2 ton koyusu idealdir. Fakat birçok renk size yakışır. Örneğin, bir çok kadın pembe rengin yakışmadığını söyler ve sürekli pembe renkten uzak durur. Bu tamamen yanlıştır. Sizin için doğru olan pembenin size yakışacak en iyi tonunu bulmaktır. Bunu da bu şekilde bulabilirsiniz. Diş etinizin rengine bakın ve ona en yakın pembe tonunu bulun. Sonrasında da hiç korkmadan kullanabilirsiniz.

ruj renkleri 1

Diğer bir sorun ise rujların geçici olması. Yani rujların kalıcı olmaması ve gün içinde kaybolması. Bunu önlemek istiyorsanız, ruju sürmeden önce dudak kalemi kullanın kalıcılığı ve rengi korumuş olacaksınız.

Pürüzsüz ve beyaz bir cilde sahipseniz kırmızı size yakışacaktır. Ama tabi ki, her zaman kullanmamanız gerekir. Sadece önemli ve özel gecelerde kullanmanız ideal bir seçim olacaktır.

Açık pembe renge kaçmak çoğu kadının yararına olacaktır. Çünkü çok parlak ve çocuksu bir görünüm katarak sizi komik gösterebilir. Daha çok sönük pembe renge rağbet göstermelisiniz. Tabi ki ekran önünde ya da dikkat çekmeniz gereken bir yerde iseniz daha uçuk rujlar kullanabilirsiniz. Metal rujlar da, özel konsept partilerde kullanılabilir. Normal günlerde kesinlikle metalik renkli rujlar dan kaçının.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu