Saç Renkleri

Saç Boyasını Nasıl Akıta bilirim?

Saçlarınızı yeni boyatıp istediğiniz tonu yakalayamadıysanız 4 5 ay bu renkle gezmek yerine saç boyasını akıtarak rengi değiştirebilirsiniz.

Bu oldukça sık rastlanan bir durum olmasına rağmen uzmanlar bu renkten kurtulmanız için tavsiye edilen önerilerin her zaman işe yaramadığını belirtiyorlar. Ancak saç boyasını evde akıtmak için kullanabileceğiniz doğal yöntemlere en azından bir şans verebilirsiniz. Diğer bir seçeneğiniz ise saçlarınızı seçtiğiniz diğer bir renge boyatmak. Saçları çok yıpratacağından bunu pek tavsiye etmiyorum.

Evde Saç Boyasını Akıtmak

Saç boyasını akıtmak için evde veya kuaförde kullanılacak yöntemler daha çok boyattığınız renk doğal saç renginizden daha koyuysa işe yarıyor. Eğer boya doğal saç renginizden daha açıksa tekrar boyatmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca boyanın üzerinden çok fazla zaman geçmediyse boyayı akıtma ve saçlarınızı doğal rengine döndürme şansınız daha yüksek. Süre geçtikçe boya saça iyice tutunur ve çıkarması zorlaşır.

Saçlarınızı sıcak suyla yıkayarak işe başlayabilirsiniz. Düzenli olarak kullanılan sıcak su boyanın akmasına yardımcı olacaktır.

Kepeğe karşı özel olarak üretilen şampuanlar boyayı akıtmak için kullanılabilir. Ancak bu tür şampuanların saçınıza ve saç derinize vereceği hasarı azaltmak için duşa girmeden önce saç diplerine zeytinyağı ile masaj yaparak en az 30 dakika bekletin.

Piyasada ağartıcı saç ürünleri bulunuyor ancak bunlar boya altındaki doğal saç renginizi de açacağı için pek tavsiye etmiyorum.

Evde yapacağınız işlemler saçınızı yıpratıp saç tellerinizi inceltebilir. Bunu engellemek, en azından hasarı azaltmak için duştan önce doğal yağlarla saç ve saç derinize bakım yapabilirsiniz.

Bazen boyayı akıtmak için evde kullandığınız yöntemlerden istediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz. Bir uzmana danışmak, hem saçlarınızın yıpranmasını engellemek hem de doğal saç renginizi geri almak adına daha güvenli bir yöntem olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu