Saç Bakımı

Saçlar için etkili maskeler

Saçlarınız dökülüyor mu, saçlarınız yıpranmış solgun mu? yoksa saçlarınıza saç kıran mı girdi? o halde Kadınlive kadın ekibinin sizler için hazırlamış olduğu saçlarınız için etkili maskeleri kullanmayı deneyin!

Yumuşatıcı maske

1 fincan yoğurt
2 x/g kakao
1 adet yumurta

Uygulama:

Öncelikle yumurta çırpılır. Daha sonra yoğurt, kakao ilave edilip saça çekilir. Maskeyi saça tam çektikten sonra başı kapatmak gerekir. 45 dakika bekleniyor. Daha sonra ise saç yıkanır. Kullandıktan sonra etkisini kendiniz de göreceksiniz. Hiçbir yan etkisi yoktur. Bu maske saçta ne kadar çok bulundurulursa, bir o kadar da etkisi iyi olur.

Saç kıranlara karşı maske

2 x/g zeytinyağı
1 x/g elma sirkesi
1 x/g bir gün önceden alınmış çay demi

Uygulama:

Zeytinyağı, elma sirkesi ve çay demi bir kaba dökülüp karıştırılır. Daha sonra saça çekilir. 35 dakika bekledikten sonra saç yıkanır. Sonuçta saçqıranlarınız azalacak. Birkaç hafta sonra ise saçqıranlar tamamen yok olacak.

NOT: Bu dönemde fön kullanmayın. Eğer saçınızı düzləştirmək zorunda kalsaniz, o zaman düzləştiricinin ağzına zeytinyağı çekin ki saçınız yanmasın. Bunu her zaman yapabilirsiniz.

Saç dökülmesine karşı maske

1 ç/k zeytinyağı
1 adet yumurtanının sarısı
1 x/g bal

Uygulama:

Zeytinyağını, yumurta sarısını ve balı şaşırırsınız. Alınan çözeltisi saçlarınızın dibine sürün. Başınızı kapatın. Üstünden havluyla örtün. 20-30 dakika bekleyin. Saçlarınızı şampuanla temiz yıkayın. Saçlarınızın dökülmesi duracak ve yeni tüyler yetişecek.

Saçlarına dökülmesine karşı maske

1 adet soğan
1 adet yumurta sarısı

Uygulama:

Soğan ve yumurta karıştırılıp saça çekilir. 1 saat bekletildikten sonra saç yıkanır. Şunu da söyleyeyim ki, maskeyi çektikten sonra başınızı kapatın. Saçlarınızı yıkarken de iyi şapunlayın ki, soğanın kokusu kalmasın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu