Makyaj

Gözaltı siyahları gizleyelim

Bazı cilt tipleri sebepsiz de olsa, göz altı bölgesinde, ağız kenarında morluk, kararma yaratabiliyor.Zararlı beslenme alışkanlığı, uykusuzluk ve daha bir çok faktör göz altında kararmaların oluşmasına etkiliyor. Bu kararmalar, şüphesiz ki, bizleri hiç de güzel göstermiyor. Açık renkli cilde sahip olanlarda ise bu kararmalar çok sık görülür.

Bu kararmaları önlemeye almak için Hanımlarımız her araca başvurulmaktadır. Maalesef bunlardan bi sırası hiç de sağlığa yararlı değildir. Eğer sizin de gözaltı bölgelerinizde kararmalar varsa, bunu makyajla geçici çözebilirsiniz. Bu sorunun kökünden çözülmesi için ise doğru gün rejimi kurmak ve sağlıklı beslenmek gerekir.

goz-altı-siyahliklar-2

Doğru fondöten: Fondöten makyaj sırasında hanımların en büyük yardımcısı oluyor. Özellikle karartılar,sivilce lekeleri, kızarıklıklar için fondöten en büyük kurtarıcıdır. Eğer siz de gözaltı karartınızı gizlemek istiyorsanız, cilt renginize uyan ve cildinizin renginden bir ton açık olan bir fondöten kremden kullanın. Fondöten kremi küçük dokunuşlarla göz altlarınıza ve burun ile göz arasında kalan bölüme çekin. El yerine Kırşan fırçasından kullanırsanız, daha etkili sonuç elde etmiş olacaksınız.

goz-altı-siyahliklar-3

Nemlendirici: Göz altlarınıza Kırşan çekmeden önce nemlendirirseniz, gün boyunca göz altlarınızda olanKırşan gözaltında olan hatlara (veya kırışıklıklara) dolmayacak. Bu nedenle makyaja başlamadan önce yüzünüze nemlendirici krem çekebilirsiniz.

goz-altı-siyahliklar-4

Aydınlatıcı: Çok abartmamak kaydıyla belli miktarda aydınlatıcı kullanarak göz tabanlarınızı daha aydınlık ve gözlerinizi daha belirgin gösterebilirsiniz.

Kırşan: Güzelliğinizin kalıcılığını sağlamak için Kırşan kullanmanızı öneririm. Kırşan fondöten kalıcılığını artırır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu