Saç Bakımı

Kuru Saçlar İçin En İyi Şampuan Önerisi

Kuru saçlar için şampuan

Kuru saçlar, doğası gereği yağ oranı daha az olduğu için hızla kırılan saç tipleridir. Bundan dolayıda kuru saçlara sahip olanların en büyük sorunlarından biriside hacimsiz, mat ve cansız görünen saçlar olmaktadır. Kuru saçların neme ihtiyacı yağlı saçlara oranla daha fazladır. Bu noktada kuru tipli saçlar için kullanılan şampuan önem kazanmaktadır. Özellikle güzellik ve cilt uzmanları kuru saçlar için şampuan seçimi yaparken, saçı besleyici ve nemlendirici özelliğinin bulunmasının altını çizmektedirler.

Kuru saçlar için bakım önerisi;

Kuru saçlar kırılgan, mat ve solgun görünümlü yapısı ile her kuru saça sahip olanların ortak sorunlarıdır. Eğer sizde kuru saçlara sahipseniz, sizlere önereceğimiz saç bakımı tarifi deneyebilirsiniz;

  • Saçlarınızı kurutmamak için kuru saçlar için özel olarak üretilmiş şampuanları her gün kullanın.
  • Duş aldıktan sonra saçlarınızı havlu ile çok sert ya da saç kurutma makinesiyle kurut mamaya özen gösterin.
  • Saçlarınızı düzenli olarak sürekli zeytinyağı ile saç diplerine masaj uygulayın.
  • Bu önerilerimizle birlikte kuru saçlar için en iyi şampuanı kullanarak saçlarınızı daha nemli kalmasına yardımcı olun.

Kuru saçlar için şampuan içerisinde bulunması gerekenler;

Kuru saçlar için kullanacağınız şampuan içerisinde bulunması gereken doğal nemlendirici özellikleri olan avokado, zeytinyağı, badem yağı gibi doğal yağlar olup olmadığına dikkat edin. Kuru saçlar için şampuan içerisinde bu doğal yağların bulunması son derece önemlidir. Bunların yanı sıra, shea yağı ve kakao yağı olan şampuanlarda kuru saçlar için sıklıkla kullanılabilecek şampuanlardır. İçerisinde bu özellikleri taşıyan şampuanlar, kuru saçların nem oranını artıracaktır. Özellikle kuru saçlar için şampuan seçerken pH 2.5 ve 3.5 değerlerine sahip olan şampuanların seçilmesi önemli bir noktadır. pH değerleri 2.5 ya da 3.5 altında ya da üzerinde olan şampuan tercih edilmesi doğru olmayacaktır. Çünkü değerlerin altı ya da üstü şampuan asitlendirici olarak tanımlanmakta ve saç derinizdeki gözenekleri kapayarak saçın daha çok kurumasına neden olabilmektedir.

Kuru saçlar için en iyi şampuan hangisidir?

Kuru saçlar için bakım önerisi ve şampuan içerisinde bulunması gerekenler hakkında bilgileri verdikten sonra, piyasada satılan kuru saçlar için birkaç şampuan hakkında bilgiler verelim.

Dermokil kuru saç şampuanı

Kuru saçları saç uçlarından, saç diplerine kadar derinlemesine temizleme yapan şampuan saçı nemlendirerek, parlak görünmesine yardımcı olmaktadır. Dermokil kuru saçlar için şampuan içerisinde vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin ve bitki özleri bulunmaktadır. Bu sayede saçlara ipeksi bir dokunuş yaratırken saçın daha kolay bir şekilde taranmasına yardımcı olabilmektedir. Bu şampuanın saça uygulama şekli şöyledir; ıslak olan saçlara, masajla birlikte uygulanır ve ardından su ile durulanarak temizlenir.

Dermozinc B,E vitaminli kuru saç şampuanı

Kuru ve solgun görünen saçlara parlaklık, canlılık kazandıran şampuan, aynı zamanda içerdiği B ve E vitaminleri, çinko tuzu, dulavrat otu, soya proteini gibi maddeler bulunmaktadır. Bu sayede kuru saçlara canlılık ve parlaklık verirken saçların daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

Revigen anti-stres kuru saç şampuanı

İçerisinde bulundurduğu ulmus özleri ile saçın kuruması ve kırılmasını engelleyebilen şampuan, kuru saçlara nem kazandırarak, canlı görünmelerine yardımcı olur. Bu şampuanın kullanım şekli ise nemli olan saçlara masaj uygulayarak yedirilir ve ardından bol miktarda su ile yıkayarak temizlenir.

Prozine E vitaminli kuru saç şampuanı

Şampuanın içerisinde bulunan E vitamini sayesinde saç uçlarından, saç diplerine kadar etkili bir şekilde saçı besler. Saç tellerini güçlendirerek, saça nem kazandırır ve daha sağlıklı saçlara kavuşmanıza yardımcı olur.

Loreal elseve re-nutrition kuru saçlar için arı sütü şampuanı

İçerisinde bulunan arı sütü özleri ile saçlarınıza nem kazandırırken, taranarak kopan ve dökülen saçları besleyerek güçlenmesine yardımcı olur. Saçları besleyen ve onaran bu şampuan saça hacim verir. Şampuanı kullanma şekli ise şöyle; ıslak saçların, saç diplerine şampuanı sürdükten hemen sonra saçlarınıza masaj yaparak yedirmelisiniz ardında bol su ile saçlarınızı yıkayarak durulayın.

Kerastase nutritive bain satin nemlendiri özellikli kuru saç şampuanı

Kuru saçlar için özel olarak geliştirilmiş formülü ile saça uygulandığı andan itibaren etkisini gösterir. Kuru saç şampuanları arasında en iyi şampuanlardan biri olan bu şampuanın fiyatı diğerlerine göre daha pahalı, ama bu şampuan saçlarınızda gözle görünecek kadar etkili bir şekilde mucizevi değişimler yaratabilmektedir. Şampuanın içerisinde bulunan iris çiçeği özü ile lipid karışımı sayesinde saçın ihtiyacı olan proteini vererek, saçların canlanması ve parlamasına olanak sağlar. Şampuanın kullanımı ise şöyle; avuç içerisine bir miktar dökülerek saçlara masaj yaparak iyice köpürtülür ve ardından saçlar durulanır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Benimde saçlarım çok cansız ve mat görünüyordu bende evde kendi uygulayabileceğim bir yol aradım internette araştırırken liquid keratin kuru mat sert saçlar için bakım seti aldım ve çok memnun kaldım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu