Makyaj

Yeni dudak trendi: Ombre

Ombre dudak makyajı nasıl yapılır?

Güzellik kavramı gün geçtikçe değişiklik göstermektedir. Günlük süreçte kullandığınız her şey yeni bir modaya bürünmüş olabilir. Gündemde yer alan konumuz ise kadınların vücudunda ki en güzel yerlerinden biri olan dudaklarıdır. Moda olan ombre dudaklarını kullanarak aynı zamanda modern ve ince bir görünüme kavuşarak güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Ombre dudak modası:

01. Bal ve şeker karışımının yer aldığı bir peelingi ölü dudaklarınıza uygulayın. Bu ölü derilerin yok olmasını sağlar.

02. Uygulamadan önce renksiz dudak nemlendiricisi ile masaj yapın.

ombre-ruj-modasi-1

03. Ruj tercihiniz pembe, kırmızı veya bordo olarak değişiklik gösterirse aynı tonları içeren bir dudak kalemini kullanarak dudaklarınızın çerçevesini boyayın.

04. Dudak kaleminiz ile uyumlu olan bir ruju çerçevenin iç kısmına çekin fakat bu esnada dudaklarınızın boş kalmasını sağlayın.

ombre-ruj-modasi-2

05. Sıra ikinci rujda. Dudak kaleminizde ki renk mor veya mor renge yakın tonlar ise pembe, koyu kırmızı bir ton ise kırmızı ruj kullanıp dudaklarınızın ortasına sürün.

06. İki ruju da sürdükten sonra dudaklarınızı kapatın ve renklerin birbiri ile karışmasını sağlayın.

ombre-ruj-modasi-3-3

07. Dudak kaleminizi alıp iri ruj renginin birbirine iyice geçmesini sağlayarak koyu renk rujunuzun üzerinden geçerek renklerin birbiri ile karışmasını sağlayın.

08. Karışan iki rengin geçiş kısmında keskin bir çizgi kalmadığından emin olduğunuzda isteğe bağlı olarak şeffaf bir parlatıcı kullanıp ek parlaklık oluşturabilirsiniz.

ombre-ruj-modasi

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu