Saç Bakımı

Sağlıklı saçlara kavuşmak için 4 adım

Saç düzleştirici, kıvırcık çok kullanmak, saçları boyat hiç istenmeyen sonuç ile sonlanır: cansız, yanmış, yıpranmış saçlar! Yazıya yıpranmış saçlardan kurtulabilmek için Kadınlive Kadın Ekibi olarak 4 öneri ekledik. Umarım, bu önerilerle artık sizin de göz kamaştıran saçlarınız olacak!

İşte önceki gibi zedelenmemiş ve sağlıklı saçlara geri dönmek için 4 önemli nokta:

Saçınızı doğru tarayın!

Saçlarınızı yıkarken her zaman saç kreminden kullanmalısınız, saçlarınızı Durulamadan önce de birkaç dakika saçlarınızda kremi mutlaka bekletmelisiniz. Saç kremine rağmen, düğümlenmiş saçlarınız varsa, yumuşak uçlu bir fırçanın yardımı ile saçlarınızın uçlarını hafifçe tarayın ve her seferinde birkaç santimetre daha yukarı çıkın. Çünkü, saçınıza en çok zarar veren saçınızı yanlış taramanız dır.

sac-tarama

Saçınızı kuruturken dikkat edin!

Saç renk uzmanı Kevin Josephson şöyle söyler: Saçınızın aynı bölgesinde aynı işlemi tekrar etmeyin! ” Yani saçınıza kuruturken veya düzleştirici ile şekil verirken önce saçınızı bölümlere ayırın, her bir bölümü edin, bu bölüm bittikten sonra diğerine geçin.

Saç uzmanı Giovanni Mele şöyle söyler: Fönlerdeki ısı seviyesi öyle yüksektir ki, saçınıza değdikçe saçınızı yakabilirsiniz. Yani, fana başlık takmasanız, sıcaklığı ve havayı her tarafa yayar ve bu da saçınızın ipeksi ve parlak değil, kabarık olmasına yol açabilir ”.

sac-kurutma

Saçınızın rengini değiştirirken dikkat!

Eğer koyu renkli saçınız varsa ve onu sarıya boyat isteğiniz varsa, kesinlikle renk açıcılarından çok kullanmamaya dikkat edin. Çünkü saç rengini açabilmek için beyazlatıcı perekisden kullanılır, uzun süre saçınızda kalırsa, ya da sık sık kullanıyorsanız, saçınız yanar.

Saç renk uzmanı Kevin Josephson şöyle söyler: Tüm saçınızı açmak yerine, yüzünüzün çevresindeki birkaç tutam saçın rengini açın. İşlemi iki veya üç ayda bir tekrarlayın ”.

sac-rengi

Saçınızı kestirmekten korkmayın!

Saç stilisti Paul Ohan ayda, ya da iki ayda bir saçlarınızın uçlarından kestirmeyi sunar: ” Saçın hasar gören bölümlerinden kurtulmak için 4 ya da 5 kez kestirmek gerekebilir. Fakat sonunda saçınızın uzunluğunu ve modelini tamamen değiştirmeden iyileştiğini göreceksiniz ”. Saçınızı uçlarından kestirmek saçınızı güçlendirecek, canlandıracak ve parlaklık kazanmasına yardım edecektir. Bunun için haftalık saç maskelerin da kullanın.

sac-kestirmek

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu