Saç Bakımı

Saçlarınızı Yıkamaya Zamanınız mı Yok?

Saçlarımı yıkamaya zamanım yok kuru şampuan, saçlarımı yıkamadan nasıl canlı, güzel gösterebilirim diyenler kuru sampuan, yoğun iş temposu günlük işleriniz nedeniyle saçlarınızı yıkamaya fırsat bulamadıysanız saçlarınızı ıslatmadan yenileme yöntemleri, saclarımı spordan sonra yıkamaya vaktim yok vb…

Biz bayanlara göre saçlarımız çok önemli ve en iyi silahlarımızdan biridir. Temizliği ve sürekli güzel görünmesine dikkat ederiz. Kirli ve yağlı saç şekil almaz ve bizi delirtir. Bazılarımızın saçları yeni yıkandığı halde hemen yağlanır veya kurur. Ya da bir yere mi davetlisiniz veya acil bir işiniz mi çıktı? İş temposu, günlük işleriniz ve spor, egzersiz gibi sebeblerle zamanınız kısıtlı ve saçlarınızla yeterince ilgilenemiyor musunuz? Üzülmeyin, Kadinlive kadın ekibi olarak sizlere pratik bir kaç bilgi ile yardımcı olmaya çalışacağız.

Gün boyunca spor yapmaktan sıkılmış olmanız sizin ekstra bir vaktiniz olduğu anlamına gelmez. Eğer spor çantanızda doğru ürünleri bulundurursanız yoga,spor veya egzersizten sonra iş yerinize ya da bir davete, yemeğe vb. yerlere saçlarınızı yıkamadan gidebilirsiniz. Çalışma temponuz ne kadar öldürücü olsa bile sizlere zaman tasarrufu sağlamak ve tarzınızı yenilemeniz için bir kaç ipucu vereceğiz.

Eğer Saçlarınız Kuru İse

Bait Hair Perfume

Hızlı bir yenileme ve güzel bir koku için, Bait saç parfümü ($38) gibi bir ürün sizin yardımınıza koşacak. Farklı çeşitleri olan bu spreyler, saçlarınıza ışıltı eklemek ve saç tellerinizin kurumasını uzun süre engellemek için formülize edilmiştir.

Eğer Saçlarınız Nemli İse

Death Valley Dry Shampoo

Ter ve kabarmayla mücadele için: İlk olarak R+Co Death Valley Kuru Şampuan ($29) gibi bir ürünle ile saç derinizdeki nemin emilmesini sağlayın. Daha sonra Garnier Fructis Sleek & Shine ($6) ile kabarma, elektriklenme gibi durumları azaltın. Ve istediğiniz şekli verin.

Eğer Saçlarınız Islak İse

saç kurutma makinesi

Kuru şampuanı seviyoruz, fakat kuru şampuanlar ıslak bir saçı anında ememez. Yoğun çalışma aktivitesi sonrasında Babyliss pro Nano Titanium gibi mini bir Saç kurutma makinesi($25) ile 10 – 15 saniye saçlarınızı parmaklarınızla masaj yaparak kurutun. Daha sonra kuru şampuan ile saçlarınızı yıkayın. Kısa bir sürede hem ışıltılı hem de güzel kokan saçlara sahip olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu