Aşk & İlişkiler

Sevgi Ne Üç Yıl, Ne De Beş Yıl Sonra Sona Ermiyor!

Bazı uzmanlar sevginin belli süre devam edip sona eren algı olduğunu iddia ediyorlar. Ama sosyologların sözlerine göre, sevgi ne üç yıl, ne de beş yıl sonra sona ermediğini söylüyorlar. İnsanın karşısındaki kişisel uzun yıllar ilk günkü gibi sevmesi mümkündür. Bunun için sadece biraz çalışmak gerekiyor. Kadinlive.com olarak bu kez size sevgiyi yenilemenin yollarını sunuyoruz.

Hislerinizi ifade edin:

Genellikle bir süre sonra insanlar birbirine sevgi itirafı etmeyi unutuyorlar. Zamanla unutulan bu itirafları geri iade. Örneğin, her gün en az bir kez sevgilinize “seni seviyorum” demeyi unutmayın.

Bir yerde vakit geçirin:

İlişkiler belli bir aşamaya geldikten sonra taraflar artık eskisi kadar birbirine zaman ayırmıyor. Erkekler vaktini daha çok arkadaşları ile gezmeye, maç izlemeye, kadınlarsa güzelliklerine, yahut çocuklarına sarf ediyor. Unutmayın ki, birbirinize vakit ayırmak münasibetinize renk katacak. Hiçbir şeye olanak bulamıyorsanız, haftada bir ya da iki kez baş başa film izleyin.

Kaybetmekten sakının:

Çoğu zaman çiftler ilişkileri ciddileşdikten sonra biraz rahatlıyor ve her şeye çok basit yaklaşırlar. Unutmayın bazen kaybetmek korkusunu kaybetmek ilişkinin bitmesine neden olabilir.

Dokunmanın etkisi:

Partnerinizle birbirinize sadece yatakta dokunursanız, bu münasebetinizi her zaman canlı tutmaya olanak vermiyor. Ama oluşan her fırsatta birbirinizi sarmak ve küçük öpücükler sevginize yeniden can verebilir.

Son olarak unutmayın ki, karşısındaki için değerli olduğunu hissetmek insanın yaşama isteğini, hayata bakışını değiştirir. Buna göre sürekli karşınızdaki kişiye onun sizin için ne kadar değerli olduğunu hissettirin.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu