Makyaj

Fütüristik Yaz Saç ve Makyaj Stilleri

Fütüristik yaz

Konu İçeriği

İlkbahar/yaz sezonunda Couture gösterilerinde saç, makyaj stilleri sezonun ne kadar hareketli ve renkli geçeceği şimdiden hissettirmeye başladı. Paris yaz, couture turuna çıkmaya hazır mısınız? Ünlü saç uzmanlarının stilleri ve makyaj tarzları geçmişten değil, gelecekten esinlenen ayrıntılarla karşımıza çıkıyor.

DIOR: Saç uzmanı olan Guido Palau farklı tarzlar ve modellerle imge şirketlerine ortak oldu. Muhteşem tasarımlı at kuyru modelinde uçları içeriye doğru kıvrılan ve toplanan sıkı at kuyruğu saç modeline eklediği zincir halkalara postiş kuyruklar, ilk bakıldığı zaman göz yanılması gibi hissedebilirsiniz. Saç konusunda oldukça usta olan Guido Palau, teknik açıdan bakıldığında gerçek bir Christian Dior Couture saç modelleri ortaya çıkardı.

furustik-yaz-1

Christian Dior

CHANEL: Ünlü mankenlerin kullanıldığı defilede Karl Lagerfeld göz kısmını kaplayan tüllerden Chanel Couture defilesine damgasını vuruyor. Tüllerin arkasındaki makyaj stiline baktığımızda kaşların özenle boyanarak, vurgulandığını görebiliyoruz. Kalem, tuj, tül örtü haricinde tüm dikkatler dağıtan nokta ise gözlerden kaçmayan kırmızı ruj ve yumuşak dudaklar oluyor.

furustik-yaz-2

Chanel

ATELIER VERSACE: Klasik smoky göz makyajının alternatifinin aktarıldığının diğer kanıtı da Atelier Versace Couture makyajı oldu. Pat McGrath hem smoky, hem de dramatik göz makyajı yaratmayı başardı. Hem mavi hem de siyah eyeliner “i bir arada kullanarak yeni tarz Cat eye (” kedi gözü makyajı “) yaratmıştır. Modeller After Party “e makyajlarını silmeden yer alarak makyajı ne kadar beğendiklerini de kanıtladılar.

furustik-yaz-3

Bir önceki yazımız olan Sonbahar trendi: Pembe tonlar başlıklı yazımızda sezon trendleri hakkında bilgiler vermiştik…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu