Kişisel Bakım

Kirpikleri gürleştirmenin yolu

Kirpikleri gürleştirmek için ne yapılmalı?

Kadınların önem verdiği bir noktada gür ve uzun kirpiklerdir. Gözlerin güzelliğini tamamıyla ortaya çıkaran takma kirpikleriniz üzerinde küçük oynamalar yaparak daha cazip hale getirebilirsiniz. Takma kirpiklerden sıkıldıysanız o halde kirpiklerinizi uzun ve gür yapma yoluna gidelim.

Kakao ve Hindistan cevizi yağını kullanarak elde edeceğiniz karışım sayesinde daha gür ve uzun kirpikler elde etmek çok kolay. Maskede dikkat etmeniz gereken tek husus şu ki; maskeyi kesinlikle cam kasede yapın ve tahta kaşık kullanın.

Kirpikleri gürleştirmenin yolu

Hazırlanış şekli:

Bir cam kâsenin içerisine bir çay Hindistan cevizi yağı ve bir yemek kaşığı kakao yağı ilave edin. Sonra tencerenin içinde bir miktar su kaynatın. Ocaktan aldıktan sonra kaynar suyun içine cam kâseyi koyun ve karışımın içine su gitmeyecek şekilde karıştırmaya devam edin. Karışım artık macun kıvamını aldığında kâseyi tencerenin içinden çıkartıp bir kenarda soğutun.

Her gece bu karışımı gözünüze değdirmeyecek şekilde kirpiklerinize sürün. Sürmek için kulak çöpü kullanabilirsiniz. 15 gün boyunca sürekli yaptıktan sonra 1 hafta ara verin ve tekrar başlayın. Kaşlarınıza da aynı maskeyi uygulayabilirsiniz. Bu karışım sayesinde hem kaşlarınız hem de kirpikleriniz daha gür ve uzun bir yapıya sahip olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu