Saç BakımıSaç

Evde Kalıcı Saç Düzleştirme Yöntemleri Ve Doğal Püf Noktalar

Evde Kalıcı Saç Düzleştirme Yöntemleri Ve Doğal Püf Noktalar

Hangi bayan istemez ki kalıcı parlak, yumuşak ve düz saçlara sahip olmayı. Hepimizin bildiği gibi yapay yollarla yapılan saç düzleştirme sistemleri, en fazla bir yıl sürüyor. Bu durumu göz önünde bulundurarak, bugün sizler için “Evde kalıcı saç düzleştirme yöntemleri ve doğal püf noktalar” adılı başlığı altında, konumu hazırladım ve yine sizler içinde anlatıma sunacağım. Kalıcı güçlü saçlar için ne gibi doğal yöntemler izlenmektedir? Bilmek ister misin? Eğer sende evde kalıcı saç düzleştirme yöntemlerini öğrenip, uygulamak istiyorsan bu anlatımım tam sana göre diyebilirim.

evde kalıcı saç düzleştirme yöntemleri

Saç düzleştir’menin birçok yöntemi günümüzde mevcut. Gerek doğal yöntemler olsun gerek yapay yöntemler, hepsi saç düzleştirmek için uygulanan ve fazlasıyla da tercih edilen sistemler’dendir. Ancak yapay yollarla uygulanan saç düzleştirme yöntemlerinin, hem ömrü kısa olur hemde saçlarınızın kırık, güçsüz ve bakımsız görünmesine sebep olur. İşte bu sebepten sağlıklı, dökülmeyen, görünümü güzel ve kalıcı düz saçlara sahip olmak için doğal yöntemler tercih edilmelidir. Peki, bu doğal ve aynı zamanda da kalıcı saç düzleştirme yöntemleri nelerdir ve nasıl uygulanır? Bilmek ister misin?

Evde kalıcı saç düzleştirme

Evde Kalıcı Saç Düzleştirme Yöntemleri

O halde herkesin rahatlıkla evde uygulayabileceği, doğal kalıcı saç düzleştirme yöntemlerinin anlatımına başlayalım. Bu konumuzu daha iyi analiz etmeniz adına, bu yöntemleri sizler için küçük başlıklar haline getirdim ve o başlıklar çerçevesinde de anlatıma, sunacağım. İşte o başlıklarımızdan biri olan “Hindistan cevizi sütü ve limon suyu ile kalıcı saç düzleştirme ” adlı başlığımız ile başlayalım.

Hindistan Cevizi Sütü Ve Limon Suyu İle Kalıcı Saç Düzleştirme

Tarif edeceğim bu karışımı, haftada iki kez uygulayanlar farkı rahatlıkla göreceklerdir. Hindistan cevizinin sütü ile limon suyunu karıştırarak, muazzam bir kalıcı saç düzleştirme kremi elde edebilirsiniz. Bu karışımı haftada iki kez uygulamanız saçınız için ideal bir süre olacaktır. Yaptığınız kremi saçınıza uyguladıktan 5-6 dakika sonra saçınızı ılık su ile yıkayın ve bu işlemi her hafta uygulayın.

Evde doğal saç düzleştirme yöntemleri

Birçok uzmanımıza göre bu yöntem, doğal saç düzleştirme için birebir bir yöntemdir ve bu yöntemi isteyen herkes, rahatlıkla evinde uygulaya bilir.

Evde Kalıcı Saç Düzleştirme de Süt Ve Balın Görevi Nedir?

Bal ve süt tamamen doğal bir düzleştirici görevi yapmaktadır. Evde kalıcı saç düzleştirme yöntemleri arasında olan bu doğal tekniği, saçına uygulamak isteyenler için tarifimizi aşağıdaki gibi hazırladım.

Evde doğal yöntemlerle sacını düzleştir

Sağlıklı saç düzleştirme tariflerim’izden olan süt ve balı saçınıza uygulaya bilmeniz için öncelikle, 1 fincan kadar sütün içerisine, 2 yemek kaşığı kadar bal ve taze çiçek püresi ilave ederek, karışımı iyice karıştırın. Daha sonra hazırladığınız karışımı saçımıza uygulayıp ve en az 2 buçuk saat bekleyip, katkısız bir şampuanla saçınızı yıkadıktan sonra ılık suyla iyice durulayın. Bu karışımı, haftada en az 1 defa uygulamanız ,saçlarınız için daha avantajlı olacaktır.

Evde Kalıcı Saç Düzleştirme İçin Zeytinyağı Ve Yumurtanın İşlevi Nedir?

Bahsini edeceğim bu muazzam karışım, saçlarınıza kalıcı düzlük kazandırmasıyla beraber yumuşaklık ve parlaklıkta, katacaktır.

Evde kalıcı saç düzleştirme teknikleri

Bu karışımı saçınıza uygulaya bilmek için öncelikle yapmanız geren işlem; 2 adet yumurta ve zeytin yağını, homojen bir hal alana kadar karıştırmanız olacaktır. Daha sonra saçlarınıza kalıcı düzlük ve yumuşaklık katmak için saçınıza masaj yaparak, karışımı sürmeniz gerekiyor. Bu işlemi uyguladıktan sonra 1 ya da 1 buçuk saat bekleyip, katkısız bir şampuanla saçınızı, iyice yıkayıp durulayın. Bu karışımı saçına uygulamak isteyenler, düzenli olarak haftada 1 kere veya 2 kere yapmaları, saçları için yeterli olacaktır.

NOT: Doğal evde kalıcı saç düzleştirme yöntemlerini, uyguladıktan sonra saçınızı yıkarken katkısız şampuan kullanmaya, özen göstermeniz gerekiyor. Aksi taktirde şampuanın içerdiği katkı maddesi, uyguladığınız doğal karışımdaki minerallere zarar verir ve sizin bu yöntemlerden yararlanmanızı engeller.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu