Dekorasyon

Beş Çayı Sunum ve İkram Fikirleri

Beş Çayı Sunum Fikirleri

Beş çayı, sunum ve ikram fikirlerini bu konumuz da Kadınlive Kadın ekibi olarak ele aldık. Hepimizin bildiği gibi beş çayı ikramları, misafirlerimiz için ikram sunumlarında kullandığımız şık desenli porselen servisleri ile yapılan bir ikram sunumudur. Beş çayında keyif de kadınlar için bir o kadar da önemli bir konudur.

ingiliz 2

Evimize davet ettiğimiz misafirlere ikramlarda bulunurken, farklı tarzlarda servis hazırlamayı sevmeyen kadın yoktur. Davetlileri ağırlamak için sizlere keyif verecek fikirleri paylaşacağım. Vitrinde duran porselenler artık çıksın! Çiçek ikram sunumlarında en önemli aksesuarlar arasında olduğu için kesinlikle masanızda çiçek bulundurun. Çiçekleri ister fanus içinde sergileyin, ister fincanlar içinde hatta çaydanlık içerisine koyarak da oldukça farklı bir tarzda sunum elde etmeniz mümkün.

ingiliz 4

Evinizdeki serisi olmayan çay fincanlarını değişik amaçlar da kullanarak değerlendirebilirsiniz. Örneğin tatlı serisi olarak kullanabilir ya da içine koyacağınız canlı çiçekle servis sunabilirsiniz. Ayrıca küçük cam bardakları içerisine de çiçekler koyarak mini tarz vazolar yaratmanız mümkün.

ingiliz-porseleni-1

Eve gelen davetli misafirleri sofra dışında hazırlamış olduğunuz yiyecek ve içeceklerle de etkileyebilirsiniz. Akşam üstü açıkmış bir misafirinizin çayının yanına koyduğunuz tuzlu sandwich onu oldukça mutlu eder. Evinizde olması gereken sadece bir tost ekmeğidir. İçine istediğiniz gibi yiyecek bir şeyler koyabilirsiniz. Örneğin kolay ve pratik bir şekilde lezzetli malzemeler, beyaz peynir, ince şekilde dilinmiş salatalık ve roka koyabilirsiniz.

ingiliz-3

Çayın yanında fresh ve kilo aldırmayan hafif menülerde hazırlayabilirsiniz. Salatalık ruloları ile birlikte börek ikramları da sunabilirsiniz. Fakat yufka almaya vaktiniz yoksa, buzluktan çıkaracağınız milföy hamuru ile tatlı, tuzlu çeşitleri pratik bir şekilde hazırlayarak sunabilirsiniz.

ingiliz 8

5 çayı ikramları ve sunumları adlı galerimizi inceleyin sizlere ilham ve fikir kaynağı olabilir. Foto galeri incelemek için resimlerin üzerine tıklayıp inceleyebilirsiniz. Ayrıca 5 çayı sunumları fikirlerinizi bizim ile yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Beş Çayı İkram Fikirleri / GALERİ

ingiliz-1

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu