Saç Renkleri

Tebeşirle saç nasıl boyanır?

Tebeşirin saç boyası olduğunu biliyor muydunuz? tebeşir aslında bir saç boyası tebeşirle saç nasıl boyanır adım adım size anlatacağız. Kadinlive Kadın ekibi olarak sizler için hazırladık.

Tebeşirle saç nasıl boyanır, Saç boyası aslında tebeşir;

Tebeşir aslında saç boyası: Saçını doğal olmayan renklerde boyamanın en pratik ve sağlıklı yolu! Tebeşirle boyanan rengarenk saçlar bu yazın en gözde trendlerinden. Bu teknik sayesinde, saçını yıpratmadan, saç rengini her gün değiştirebilirsin.

O gün giydiğin kıyafete, yapacağın saç modeline ya da ruh haline göre bir saç rengine sahip olabilirsin. Üstelik doğal rengine dönmek istediğinde yapman gereken tek şey saçını yıkamak. İşte saçını pastel boya ya da tebeşirle kolayca boyamanın yolu.

Tebeşir1

Saçlarınızı boyamanız için gerekli olan malzemeler:

İstediğin renk tebeşir ya da pastel boya. Herhangi bir kırtasiyeden kolayca bulabilirsin. Dikkat etmen gereken şey; eğer pastel boya alıyorsan, boyanın yağlı pastel olmaması gerekiyor. Yağlı pastel saçta pek tutmayacaktır.

– Biraz ılık su
– Havlu
– Düzleştirici ya da maşa
– Boya eldiveni

Saç tebeşiri

 Aşama Aşama Saç Boyama

– Üzerine eski bir t-shirt giymeye ya da omuzuna havlu koymaya dikkat etmelisin. Saçını boyarken üstünün boyanma ihtimali çok yüksek. Genelde, tebeşir, kıyafetten yıkanınca çıkıyor, ama bazı markalar bu konuda istisna. Bu yüzden tedbirli davranmakta fayda var. Boya eline de bulaşacak. Yıkayınca geçecektir ama istersen boya eldiveni kullanabilirsin.

– Saçına örgü gibi bir model yapacaksan, bu modeli, saçını boyamadan önce yapmalısın. Çünkü saçını yaparken boya çıkacaktır, ayrıca topladığında renkler senin olmalarını istediğin yerde olmayacaktır. Eğer saçını salık bırakacaksan direk boyayabilirsiniz.

– Saçına istediğin modeli yaptıktan sonra boyayacağın bölgeleri ılık suyla hafifçe ıslat. Eğer saçın salıksa bu işlemi bir tarak yardımıyla da yapabilirsin.

– Renk seçimi önemli! Saçın açık renkse koyu renkler daha kolay görünür. Açık renkli saçlara mor, kırmızı, lacivert gibi koyu renkleri öneririm. Saçlarının rengi koyuysa, saçında açık renkler daha çok belli olacaktır. Esmerler; beyaz, sarı, açık mavi ya da lila gibi renkleri kullanmalı.

– Saçını bir sürü farklı şekilde boyayabilirsiniz. Boyayı sadece uçlarda kullanabilirsin, bütün saçını boyayabilirsiniz, aralara farklı renkler atabilirsin ya da yapacağın modele göre belli bölgeleri boyayabilirsiniz (örneğin örgünün üstünü). Boyayacağın bölgeyi yukarıdan aşağı doğru boyamaya dikkat et. Boyayla yukarı aşağı bir kaç kez gidip gelerek saçın istediğin tona gelinceye kadar boya. Unutma saçın hafif ıslak. Kuruyunca boyanın rengi daha çok belli olacaktır.

– Boyama işlemi bittikten sonra sabırla saçının kurumasını bekle. Genelde en zorlayıcı aşama bu oluyor

– Saçın iyice kuruduktan sonra, maşa ya da düzleştiriciyle boyalı yerlerin üstünden geçersen boya daha kalıcı olur. Sakın saçını tarama! Tarayınca boya daha çabuk uçacaktır…

– Rengin çıkmasını istediğinde ise tek yapman gereken saçını güzelce yıkamak…

sac tebesiri 1

Evde kendi kendine yapabileceğin birkaç basit adımda istediğin renk saçlara sahip olabilir, bu yazın en moda saç trendini uygulayabilirsin. Üstelik saçın hiç yıpranmadan! Bu teknik bir mucize gibi!

Saç tebeşiri saç boyama

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu