Diyet Listesi

Yaza girmeden 10 kilo verin

Yaza girmeden 10 kilo verin!

Kilolarınız varsa, yaz sezonuna girmeden kurtulmak istiyorsanız Kadınlive editörleri olarak sizin için hazırlamış olduğumuz 12 temel kuralı uyguladığınız sürece daha hızlı kilo verebilir ve kilo verirken sağlıklı olmanın formülünü yakalamış olursunuz.

01. Birbirinizi destekleyin

Moralinizi bozmadan Unutmayı için motivasyon diyetin yüzde 70 ini kapsamaktadır. Yakın Arkadaşlarınızı seçimde bu konuda Koçluk yapın. Diyetinizin nasıl uyguladığınızı anlatarak o sizi bir yandan kontrol ederken bir yandan da motive olmuş hissedersiniz. Kilo vermek isteyen Arkadaşlarınızla birlikte Grup diyeti yaparsanız birbirinizi takip ederek daha kısa sürede demoralize olmadan diyetinize sıkı bir şekilde devam edebilirsiniz.

02. Süreci kabullenin

Unutmayın ki alınan 10 kilo bir hafta içinde vermek mümkün değildir. Öncelikle bunu kabullenerek bir anda aşırı diyet programına kesinlikle girmeyin. Bir sürü kilo vereceğine inanan pek de doğru olmayacak yöntemleri denemeyin dengeli beslenme programı oluşturarak diyetin etki sürecini kabullenmek de önemli bir adım olacaktır.

03. Diyetisyen kontrolü

Alınan kiloları vermek hiç de kolay bir iş değildir. Aldığınız 10 kiloyu kısa sürede vermek kolay değildir. Bu nedenle diyetisyen kontrolünde daha güvenli sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz kendinize hemen bir diyetisyenden randevu alarak işe başlayabilirsiniz.

04. Yağlı şekerli yiyeceklerden uzak durun

Kilo vermek istiyorsanız şekerden yağdan kesinlikle uzak durmalısınız. Hayatınızdan çıkarın derken tümüyle yağlı yiyeceklerin değil salatanıza bir kaşık zeytinyağı ekleyebilir. Son derece Sağlıklı olduğu için de buna zamanla alışacaksınız.

05. Balığa merhaba

Unutmayın ki diyetinin iyi arkadaşı balıktır Az kalorili bol Omega 3 içeren sağlıklı bir besin kaynağıdır. Balık kararlı diyet sürecinde sizin en sık karşılaşacağınız yiyecek olacaktır mutlaka balıkları diyet listelerinden eksik etmeyin.

06. Hareket şart

Kilo vermek sadece diyetle mümkün değil ekstradan spor yapmanız sizlere daha hızlı bir şekilde kilo vermenizi yarın ulaşacaktır. Haftada en az 4 gün yürüyüş yapın bisiklet gibi egzersizleri de uygulayabilirsiniz asansör yerine merdivenleri kullanın otobüslerde bir durak önce inerek yürümenize zaman ve mekan oluşturun.

07. Buzdolabını kontrol edin

Buzdolabınızı açtığınızda karşınızda Duran ton balığı yerine elinize bir dilim çikolatalı pasta almak isteyebilirsiniz. İradenizi kaybetme anları yaşamamanız için ne olur ne olmaz diye buzdolabında abur cubur tarzı yiyeceklerinden kesinlikle arındırın. Böylece dolabı açtığınızda karşınıza her zaman sağlıklı besinler olacak ve de çikolata yerine sağlıklı atıştırmalıkları yağlı tohumları Tercih edebilirsiniz.

08. Öğün atlamayın

Az yersem kilo veririm diye bilinen bir yanlış vardır bunu düşünerek Öğle veya akşam yemeğinizi kesinlikle atlamayın. Eğer öğün atlarsanız kilo vermekten ziyade sağlıksız bir beslenme sistemine dönüşebilme kadına metabolizmanızı da yavaşlatabilirsiniz.

09. Öğün piramidi

Diyetinizin temeline yerleştirerek kuralınız her zaman aynı olmalıdır. Kahvaltı öğle öğünleri Beslenme akşam yemekleri gibi gitgide hafifletmeliyiz. Sabah öğlen yemeklerinde alınan gıdalar enerjinizi sağlayarak Akşam yemeğinde son derece hafif yiyecekleri tercih etmeliyiz.

10. İçeceklere dikkat edin

Alkolü hayatınızdan çıkartın Bol şekerli alkollerden içeceklerden aşırı tüketiminden kesinlikle kaçınmalısınız. Gazoz kola gibi asitli içeceklerden uzak durarak Sadece su içmeniz sizlere yeterli olacaktır.

11. Sebzeleri meyveleri bol bol tüketebilirsiniz

Hem az kalori alıp hem de vitamin konusunda son derece şanslı olabilirsiniz. Günde en az iki üç kez meyve tüketmeyi ihmal etmeyin akşam yemeklerinde de sebze ağırlıklı beslenmeye dikkat edin.

12. Bilinçli tüketim

Her zaman için paketli ürünlerin arkasındaki yazıları dikkatli bir şekilde okuyun. İçinde neler olduğunu bilirseniz alışveriş yapmakta Sizlerde daha bilinçli olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu