Saç Modelleri

Ünlü modellerin günlük saç modelleri!

Ünlülerin günlük saç stillerini kadınlive ekibi yakın mercek altına aldı.Defilenin ertesi günü bile sonderece havalı görünen modellerin günlük saçlarına nasıl kavuşuruz?

Podyumlarda son saç ve makyaj trendlerini sergilerken gördüğümüz modeller işleri sona erdiğinde salaş ve rahat bir kılığa bürünseler de oldukça havalı görünüyorlar. Peki modeller bu havalı saçlara nasıl kavuşuyor?  Modellerin iş çıkışı ve ertesi günkü halleri oldukça ilgi görüyor. Defilelerden kalan saçlar ve güzellik uygulamaları , modellerin stiline yardımcı oluyor.

Düz saçlarınız son derece trend bir görünüm sergiliyor. Bu görünümü elde etmek için yataktan kalktığınız saçlarla sokağa çıkmanızda hiç bir sakınca yok. Bu çabasız saçı stilini kendinize uygulamak için öncelikle saçlarınızı gece yıkayın. Ünlülerin saç gurusu Peter Butler, gece yıkadığınız saçınızı havluyla kuruttuktan sonra saç diplerinden uçlara doğru saça hacim veren köpüklerden uygulamanızı ve saçlarınızı gelişi güzel bir şekilde topuz yapmanızı ve o şekilde uyumanızı öneriyor. “Siz güzellik uykunuzdayken köpük ve topuz saçlarınıza esnek bir şekil verecek. Sabah saçlarınızı açtığınızda saçlarınızı sallayın ve ellerinizle şekillendirin. Kuru şampuanla spreyleyin ve saçlarınız hazır!

ünlüler saç modeli

Kıvırcık saçlar kesinlikle en güzel “ertesi gün” saç stillerinden biri. Ünlü saç tasarımcısı Morgan Wilhite, saçlarınıza belirginlik ve parlaklık kazandırırken rüzgardan dağılmış gibi görünen çabasız bir stil yakalamanızı tavsiye ediyor. Saçlarınız klasik kıvırcıksa, saçlarınızı ortaya çıkaracak, yumuşak ve doğal bir görünüm sağlayacak bir ürün kullanmalısınız.

Bunun için jel saç kremlerini kullanabilirsiniz. Şekillendirici saç jölesini saçlarınızın her yerine uygulayın ve saçlarınızı aşşağı sarkıtarak iyice yedirin. Saçlarınızın yarısından fazlası kuruduktan sonra kendi kendisi kuruması için bırakın. Böylece saçlarınız ikinci gün görünümünü elde edecek.  Eğer inatçı ve sert saçlarla uğraşıyorsanız, sert şekillendirici ürünler amaçladığınız çabasız güzelliği yaratmak için uygun değildir. Bunun yerine daha hafif dokusu olan, nemlendirici ürünler kullanmalısınız.

ünlüler saç modeli1

Gür saçlara sahipseniz, Moda haftalarında gördüğümüz bir çok kızla aynı güzel saçlara sahipsiniz demektir. Peki bu görünümün sırrı ne? “Şekil ve hacim verilmemiş, rahat saçlar bu görünümün anahtarı” diyor Edward Lampley. Lapmley, gür saçlar için anahtarın iyi bir nem ve parlaklık veren ürünlerde olduğunu söylüyor.

Hafif ıslak, nemli saçınıza ısı koruyucu sprey, saç bakım yağı ve elektriklenme önleyici anti-friz spreylerinden bir kokteyl uygulayın. Saçlarınızı kuruturken saçınızın ortalarından uçlara doğru kurutun. Saç kurutma makinasını daha çok saşlarınızın orta kısmına odaklayın. Daha sonra saçınıza elinizle şekil verin. Son olarak saçlarınıza doku kazandıracak bir sprey uygulayın, bunun için deniz suyu spreyi kullanabilirsiniz.

ünlüler saç modeli2

Platin, kızıl ya da boyadan yıpranmış saçlar için bozulmuş saç stili her zaman kusursuz saçlara sahip olanlar için iyi bir mola verme yöntemi. Kuru saçlarınıza bakım yapmayı ihmal etmemelisiniz. Saç stilisti Kerrie Urban, “Şampuan saçın fondöteni” diyor.

Şampuan saçiminizi yaparken sülfat içermeyen, krem bazlı ürünleri tercih etmeli ve her hafta düzenli olarak saç bakım maskesi uygulamalısınız. Saçlarınızı yıkadıktan sonra havluyla kurutun ve ısı koruyucu özellikte bir saç spreyi uygulayın. Eğer yapabiliyorsanız saçlarınızı kendiliğinden kuruması için bırakın. Eğer buna imkanınız yoksa saçlarınızı düşük ısıda kurutun ve saç fırçası yerine ellerinizi kullanın. Saçlarınızı kuruttuktan sonra ışıltı veren ve nemlendiren bir saç bakım ürünü kullanın.

ünlüler saç modeli3

Son olarak saçlarınızın elektriklenmesini önleyen saç bakım yağlarından uygulayabilirsiniz. Saç tellerinizi nemlendirecek bu ürünler dümdüz saçlarda bile, çok hoş ve romantik görünen hafif dalgalar yaratabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu