Saç Modelleri

Şelale Saç Örgüsü Modeli, Nasıl Yapılır?

Çok farklı saç modelleri arasında olan şelale saç örgü modelleri, yeni ve farklı saç modellerini deneyebilir ve sizi çok özel hissettirebilir. Şelale saç örgü modelleri nasıl yapılır? ve en şık, en göz alıcı şelale saç örgüsü, modelleri ile daha kadınsı ve çekici bir görünüm yakalarken aynı zamanda elegant duruşunuzu sergileyebilirsiniz. Kadınlive Kadın ekibi olarak şelale saç örgüsü modeli yapımı ve fransız şelale saç örgü modelleri aşağıdaki galeriden inceleyebilirsiniz. Ayrıca sizlerin daha iyi anlayabilmeniz için youtube videolarını da yazımızın sonunda izleyebilirsiniz.

Şelale örgülü saçlar, bir çok bayan tarafından beğeniliyor ve özellikle genç bayanların tercihleri arasında olacak en çok yakışan saç modeli olduğunu da belirtelim. Saçları şelale saç örgüsü yapmak, göründüğü kadar zor değildir. Saçlarınızın istediğiniz görünümü verebilmeniz için saçlar omuzlarınızdan daha uzun ve düz olması gerekmektedir. Şelale saç örgüsü modeli için saçlarınızın basit ve kolay taranıyor olması da önemlidir.

Saçlarınıza örmeye başlamadan önce saçlarınızı şampuanınız ile yıkayın, nemlendirici saç bakım kremleri kullanmanız saçlarınızı yumuşak ve kolay bir şekilde taranmasına yardımcı olacaktır. Yıkma işlemi bittikten sonra saçlardaki fazla suyu havlu ile alın ve saçların kuruması bekleyin. Saçlar çok fazla kurumadan hafif şekilde nemli haldeyken fırçalayın ve daha sonra istediğiniz şelale saç örgüsü modeline başlayabiliriz.

Şelale saç örgü modeline başlarken önden arkaya doğru gidilebilir veya sizin isteğinize göre şelale örgü modeli sadece saçlarınızın arka kısmına yapıldığında da çok muhteşem görünüm kazanabilirsiniz. Saçları örmeniz ise klasik saç örgüsü gibi örgü modeli gerçekleştirilir. Hepimizin bildiği gibi 1 tutam saçı 3 parça şekilde örülür. Buradaki önemli husus ise saç örgüsünün, yeni saç tutamları ile devam ettirilerek örülmesi ve şelale saç modelinin oluşturulmasıdır.

Yukarıda belirttiğimiz gibi saçların uzun ve düz şekilde olması şelale saç modelini başarılı olması için önemli hususlardandır. Örme işlemi geçmeden saçlarınızın ortadan ikiye ayrılması ve sağ veya sol kısımdan başlayarak saçınızın arka kısmına doğru örgünün yeni saç tutamları ile birlikte devam ettirilerek örülmesi gereklidir. Saçları ördükten sonra saçlarınızın şekli uzun süre kalabilmesi için saç dondurucu sprey vb. ürünler isteğe göre kullanılabilir. Şelale saç örgüsü yapılışı kolay ve basit olduğu için bayanların tercihleri arasında olan saç modelidir.

Saçlarınızı örme işlemi bittikten sonra bitiş kısmını isteğe göre tel toka ile tutturabilirsiniz. Saçlarınız kısa ve şelale saç modelleri, yapmak istiyorsunuz üzülmeyin kısa saçlı bayanlar içinde uygulanabilecek kısa saç şelale modelleri, bulunmaktadır. saç kesimlerine ve uzunluğuna göre örgü modelleri keşfederek size en uygun ve en çok yakışacak saç modelini bulabilirsiniz. Şelale saç modellerini özel günlerde, davetlerde, etkinliklerde ve hatta günlük yaşantınızda da kolay ve basit bir şekilde saçlarınıza uygulayabilir 3 – 5 dakika içerisinde istediğiniz örgülü saçları yapabilirsiniz. Ayrıca giydiğiniz kıyafetlerle tarz ve stil sahibi olabilirsiniz.

İlgili Ayrıca BKNZ ; Kalpli En Güzel Saç Örgü Modelleri

Aşağıdaki resimlerde sizlere 3 farklı model şelale saçları sunuyoruz. Kendi saç modelinize uygulayarak şelale saç örgü modelleri yapabilirsiniz.

Şelale saç modelleri nasıl yapılır

Şelale saç modeli yandan yapımı resmi inceleyin.

Şelale saç modeli yapımı

Çok farklı örgü modeli olan şelale saç modeli inceleyin.

Şelale en güzel saç örgüsü modelleri

Şelale Örgü Saç Modelleri Anlatım Videoları:

Şelale saç modelleri kolay ve basit şekilde yapımını anlatan aşağıdaki videoları izleyin.

Bu videoda bob kesimindeki saçlarınız için kullanabileceğiniz şelale saç örgü modellerini anlatılıyor.

Bu diğer videoda ise omuz hizası saçlar için şelale saç modelleri nasıl yapıldığını göstermekte hep birlikte izliyoruz.

Kadınlive Kadın ekibi olarak sizler için hazırladığımız şelale saç modelleri diğer örneklerine aşağıdaki galeriden inceleyerek fikir ve ilham alabilirsiniz.

‘Şelale Saç Örgüsü Modeli, Nasıl Yapılır?’ adlı foto galeriyi inceleyin…

Bir önceki yazımız olan Yandan Dağınık Topuz Saç Modeli, Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda topuz saç modelleri hakkında detaylı bilgiler sunmuştuk. Bu Makalemizi incelediniz mi?

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu