Saç Modelleri

Zayıf gösteren saç modelleri

Saç modelinizin yüzünüzü olduğundan daha zayıf ya da şişman gösterdiğini biliyor muydunuz? Sizi olduğunuzdan 5 kilo daha zayıf gösterecek saç modellerini Kadınlive ekibi olarak araştırdık. Klasik topuzlar, at kuyrukları, röfleler ve daha fazlası hazırladığımız listede.

İşte sizi tam 5 kilo daha zayıf gösteren saç modelleri.

Uzun saçlar: Düz,kısa ya da uzun saç arasında kaldıysanız, mutlaka uzun olan modeli tercih edin. Uzun saç modelleri yüzü daha uzun göstererek olduğunuzdan daha zayıf görünmenize yardımcı olur.

uzunsac

Asimetrik bob: Asimetirk bob kesim (arkası kısa öne doğru uzun) saçlar, yüzünüzü daha ince gösterir. Toplu bir yüzünüz varsa, asimetrik bob kesim ile daha ince gözükebilirsiniz.

asimetrikbob

Tepeden minik topuz: Tepeden toplanmış kalın ve iri topuzlar yüzünüzü olduğundan daha toplu gösterir. Bu yüzden topuzunuzu mümkün olduğunca küçük yapmaya çalışın. Kahkülleriniz varsa, yüzünüzün her iki kısmına düşen saç tellerinin daha uzun olmasına, orta kısmın ise biraz daha kısa olmasına dikkat edin. Böylece yüzünüz olduğundan daha zayıf gözükecektir.

bella_thorne_kahkultopuz

Ön kısmı katlı saçlar: Ön kısmına bol kat atılmış saçlar, yüzü çevreleyerek daha ince gösterir. Özellikle ortadan ayrılmış, ön kısımları çenede biten uzun katlı saç modeli, yüzünüzü daha uzun ve ince göstermeye yardımcı olur.

eva_katli

Yandan ayrılmış saçlar: Ön kısımları yandan ayrılmış ve uzun perçem bırakılmış saçlar, yüze yumuşak bir hava katar ve sizi toplu göstermez.

yandanayrilmis

Ön kısımları uzun, perçemli atkuyruğu modeli: Yüzünüzün her iki tarafına düşen perçemli saç modelleri, sizi daha ince gösterir. Saçlarınızı at kuyruğu şeklinde topladığınızda ön kısımlardan birkaç tutam çıkararak yüzünüzü daha ince gösterebilirsiniz.

atkuyrugu_

Tepeden topuz: Tepeden toplanmış bu klasik topuz modeli, yüzünüzü daha uzun gösterir ve tüm dikkati saçınızın üst kısmına doğru çeker.

ashlee_simpson_tepedentopuz

Yumuşak dalgalar: Çok sıkı yapılmış uzun dalgalar, kafa yapınızın daha küçük durmasına ve yüzünüzün genişlemesine neden olur. Bu sebeple saçınızı maşa yapmak istediğinizde dalgalarınızı sımsıkı yapmak yerine daha gevşek şekilde bırakın.

yumusakdalga_

Röfleli saçlar: Saçların arasına atılan açık renkli röfleler, yüzü daha ince gösterir. Röfle yaptırırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey, açık renklerin başınızın tepe noktasından başlaması, koyu kısımların ise saçınızın altında kalmasıdır.

rofle_topuz

Katlı boblar: Dümdüz kesilmiş küt saçlar, yüzünüzü olduğundan daha yuvarlak ve toplu gösterir. Bu sebeple bob (küt) modelini kullanmak isterseniz, saçınıza mutlaka Demi Lovato gibi katlar attırın.

katli_bob4

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu