Saç Modelleri

Yüzü ince gösteren saç modelleri

Yüzü ince gösteren saç modelleri

Her bir hanım saç düzeninde değişiklik yaparken yüzü ince gösterecek saç kesim modelleri istiyor. Yüzü yuvarlak, yanakları kabarık bayanlar farklı görünebilir bilecekleri saç modellerini tercih ediyorlar.

Öncelikle saçı nasıl ayıracağınız karar verin. Ortadan ayırma sizin için değil. Bu tür modeller yüzü daha yuvarlak gösterir. Yandan ayrılmış saçlar simanızın daha yalın görünmesine imkan yaratacaktır.

Yüzü ince gösteren saç modelleri ve saç kesimleri hangileri?

  1. Kalın ve dümdüz kaküllü şekil de sizin için yanlış bir seçim olacaktır. Bunun yerine ince, yandan ayrılmış şekil seçin.
  2. Saçınızın “rivanka” kesimi çeneden başlamamalı. Bu da Suratınızı dolu ve yuvarlak gösterecektir.
  3. Düz saçtan uzak durun. Eğer saçınız çok düz kalıyorsa, onları fön vasıtasıyla biraz havalı, dalgalı yapmaya çalışın.
  4. Saçlarınızı kat kat kestirmekten korkmayın. Bu şekilde nizama ince sıfata sahip olmak isteyen her bayan için doğru seçim olur.
  5. Boyama da saçlar için önemlidir. Saçınızın ortasına “gölgeler” yaptırmaktan çekinmeyin. Bu sıfatınızın dikdörtgen görünmesine yardımcı olacak araçlardan biridir. Çünkü karışık renkler yuvarlak sıfatı ve kabarık yanağı farklı gösterir.

Yüzü ince gösterebilecek saç modelleri şöyledir;

Yüzünüzü olduğundan daha ince göstermek için birçok farklı yöntemler var, bazen saç kesimleri, saç modelleri, makyaj stilleri gibi deneyebileceğiniz farklı yollar mevcut. Şimdi yüzü ince gösteren saç modelleri bir göz atalım…

Yüzü ince gösteren yandan perçemler

Yüzü toplu ve kilolu bayanlar yüzlerini daha ince gösterecek saç modeli aramaktadırlar. Eğer sizde yüzünüz dolgun ve kilolu ise yanak kısımlarını kapatan yan perçem saç modeli tercih edebilirsiniz, burada dikkat edilmesi gereken husus ise, perçemin alın kısmını değil yanakları kapatması son derece önemlidir. Ayrıca saç kesimi yaptırırken saçlarınız ne çok kısa, ne çok uzun olarak tercih edilmemesi gerekir. Saç kesimi tamamen omuz hizasında ve kulak bölgesinin hemen altında olması gerekmektedir. Bu sayede tüm dikkatleri yüzünüze değil saçlarınıza dönecektir. Küçük hilelerle yüzünüz olduğundan daha ince görünecektir.

Saç renginizin tek renkten olmasından uzak durun!

Yüzünüzü olduğundan daha ince gösterebilmeniz için saç renginizin tek renkte olmaması gerekmektedir. Çünkü saç rengi tek renkte olursa yüzünüz daha çok belirgin bir hal alır ve bu yüzden kullandığınız saç renginde gölgeler, ışıltılar olması gerekmektedir. Bu sayede yüzünüz daha ince görünebilir.

Dolgun yüzlüler içinse

Yüzü dolgun olan bayanlarda boyun bölgeleri daha kısa gözüktüğünden dolayı ihtiyacı olan tek şey boynunu olduğundan daha uzun göstermektir. Bunu yapabilmek içinse, boyun bölgeleri açık tutulması gerekmektedir. Dolgun yüze uygun saç modeli ise küt kesimli saçlar tercih edilmesi gerekir, böylelikle boyun bölgelerinin tüm güzelliğini ve zarifliğini ortaya çıkarak yüzünü daha ince görünmesini sağlayabilir.

Yüzü ince gösteren saç modelleri için öneriler şöyledir;

Yüzünüzü daha ince göstermek istiyorsanız kuaförünüz size bu konu hakkında fikir vererek yardımcı olabilir. Usta bir kuaför bu saç kesimleri hakkında oldukça bilgi sahibidir. Bu noktada kesilecek saç modelinin yüzünüze yakışması son derece önemlidir.

Yüzü ince gösteren saç modeli / GALERİ

Yüzü ince gösteren dalgalı küt saç kesim modeli

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu