Saç Bakımı

Zor taranan uzun saçlar için tarama yöntemleri

Zor taranan uzun saçlara sahip kadınların ortak sorunlarındandır saç taramak. Uyurken, rüzgarda, yıkama sonrası ya da saça uygulanan kimyasal maddelerden dolayı dolaşan saçları açmak bazen kişileri çok zorlamaktadır.

Öyle ki çoğu uzun saçlı bayan saçlarını artık kestirme aşamasına gelmiştir. Saçlarınızı kestirmeden önce bir de doğru saç tarama ve saç fırçalama yöntemlerini kullanarak saçlarınızı açmayı deneyin..

uzun saçlar icin tarama yöntemi2

DOĞRU SAÇ TARAMA YÖNTEMLERİ

Uzun saçları tararken ilk yapılması gereken saçları tutam tutam ayırmaktır. İnce tutamlar halinde ayrılmış saçları açmak, kalın tutamlara oranla daha kolaydır. İnce tutamlara ayrılan saçların çok zorlamadan, dolaşığın açılmadığı zamanlarda köklerinden diğer el ile tutularak taranması gerekmektedir. Saçların taranış yönü daima yukarıdan aşağı olmalı ve saçlar asla çekiştirilmemelidir. Uzun ve dolaşık saçlar ilk olarak kalın dişli taraklar ile taranmalı, dolaşıklık biraz açıldıktan sonra daha ince taraklar ile taranmaya devam edilmelidir.

uzun saçlar icin tarama yöntemi

DOĞRU SAÇ FIRÇALAMA YÖNTEMLERİ

Saçları fırçalama yönteminden önce doğru kişinin doğru fırçayı seçtiğinden emin olması gerekir. Yumuşak ve saça zarar vermeyen nitelikteki fırçalar saç fırçalama işlemi için en doğru fırçalardır. Saç fırçalama işleminden önce saçların biraz olsun dolaşığının açılması için parmaklar saç aralarında dolaştırılmalı, düğüm gibi olmuş yerler biraz açılmalıdır. Saç açma işleminin ardından baş öne eğik olarak saçlar alttan fırçalanmaya başlanmalıdır. Engelsiz olarak fırçalanmaya başlayana kadar aynı işleme devam edilmeli ardından baş havaya kaldırılıp fırçalanmaya düzden devam edilmelidir. Düzden fırçalanmada da sorun yaşanmamaya başlandığında son olarak saçlar içten fırçalanarak fırça ile dolaşıklık açma işlemi bitirilmelidir.

Saç dolaşıklığını açmada saç fırçası ve tarağın önemi olduğu kadar saç yıkamanın da önemi vardır. Dikkatlice, fazla karıştırılmadan yıkanan saçlar, yıkama sonrasında kolay açılabildiği gibi daha sonraki taramalarda da kolaylıkla açılmaktadır.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. ben kabarık ve zor taranan saçlarım için ve yavaş uzayan saçlarım için öncelikle keratin iksir ve keratin dip bakım yağı kullanıyorum ve kabaran saç bakım seti kullanarak saçlarımın kabarmasını ve kolay taranmasını sağlıyorum dürüst olmak gerekirse ürünler biraz pahalı ama kesin sonuç almak adına buna değerdi

  2. Ay ya sormayın ben de bıktım bu elektriklenen saçımdan, derken işyerınde bır arkadaşımın likid keratin saç krem tavsiyesiyle şu an hiç bir problemım kalamadı harıka bir krem diyebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu